Ogłoszenia parafialne – 21/02/2021

21/02/2021 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B

I czytanie: (Rdz 9, 8-15) Przymierze Boga z Noem po potopie.
Psalm 25: Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność.
II czytanie: (1 P 3, 18-22) Woda chrztu nas ocala.
Ewangelia: (Mk 1, 12-15) Jezus był kuszony przez Szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali.

       „Nawracajcie się” – to wezwanie odnosi się do całego człowieka. Dotyka jego mentalności i działania. Nawrócenie to przede wszystkim odpowiedź na wezwanie Boga, to zmiana swojego życia oraz słuchanie Pana, bo On najlepiej wie, co dla nas jest najważniejsze. To ukierunkowanie na Boga i bliźniego, a nie na to, co dla nas jest najlepsze tu i teraz. Z nawrócenia rodzi się nowe życie, nowa, głębsza relacja z Bogiem, z drugim człowiekiem. Czasem ta nowa droga oznacza wyrzeczenia, podjęcie trudów i zmagań, które stają się naszą pustynią. Ale by iść dalej za Jezusem, trzeba się wciąż nawracać, ciągle korygować swoje myślenie, a czasami nawet rezygnować z wygodnych przyzwyczajeń. To nie jest łatwe.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
    Ipswich w piątki o godz. 18.30
    Colchester we wtorki o godz. 18.30
    Braintree w czwartki o godz. 18.30
    Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close