Ogłoszenia parafialne – 20/06/2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (Hi 38, 1. 8-11) Bóg jest władcą morza.
Psalm 107: Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana.
II czytanie: (2 Kor 5, 14-17) Wszystko stało się nowe.
Ewangelia: (Mk 4, 35-41) Jezus ucisza burzę.
 
Jezus spokojnie śpi, a uczniowie okazują się ludźmi małej wiary. „Czemu się boicie? Wciąż jeszcze nie wierzycie?”. Czy nie jest to również pytanie skierowane do nas? Ile razy w trudnych sytuacjach, kiedy odczuwamy kruchość naszej ludzkiej kondycji, brakuje nam wiary w to, że Bóg jest z nami. Jezus ucisza szalejącą burzę i silny wiatr. Jednak tak naprawdę ucisza w nas wszelki chaos, nasze wewnętrzne burze. Jezus pokonuje żywioły naszych grzechów. Obecność Jezusa daje nam pewność życia. Niesie wyciszenie i ukojenie.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na Świętopietrze.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close