Posted on

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

I czytanie: (Dz 1,1-11)  Uniósł się w ich obecności w górę

Psalm 47: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

II czytanie: (Ef 1,17-23)  Bóg posadził Chrystusa po swojej prawicy

Ewangelia: (Łk 24,46-53) Jezus został uniesiony do nieba

           

Ziemskie życie Jezusa kończy się wydarzeniem wniebowstąpienia. Jezus krótko przypomina swoim uczniom, jaka droga wiodła ku temu i jaką powierza im misję. Następnie w geście błogosławieństwa rozstaje się z nimi. Z reguły pożegnania są pełne smutku. Może dlatego, że pozostawiają w niepewności co do ponownego spotkania? Skąd więc radość uczniów po wstąpieniu Jezusa do nieba? „Z wielką radością wrócili do Jeruzalem” (Łk 24, 52). Oni wiedzą, że nie pozostaną sami, że słowo Jezusa się wypełni i że otrzymają obiecaną moc z wysoka. Dzięki Duchowi Świętemu będą mogli głosić Ewangelię po krańce ziemi. Teraz kolej na nas. Ojczyzna jest w niebie, ale nie można tam zdążać samemu. Ale Jezus nie pozostawił nas samych, idźmy więc w radości. On spełnia swą obietnicę również wobec nas.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na katechezę dla dzieci.
  2. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

Specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny; Biskup Oslo Bernt Eidsvig opowiada o Kościele w Norwegii i wiele innych.

  1. 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Walsingham (jest to angielska Jasna Góra). Autokar wyrusza o godz. 8.30 z parkingu przy kościele St. James w Ipswich. Rozpoczęcie o godz. 12.00 w Sanktuarium, następnie udajemy się do Kościoła (3,5 km) odmawiając różaniec i śpiewając. O godz. 14.00 Msza św. Po Eucharystii piknik na świeżym powietrzu (jak się uda to nad morzem) i zakończenie. Zabieramy ze sobą prowiant.
  2. W Colchester 15 czerwca o godz. 11.00 organizowany jest II Rodzinny Festyn Polonijny. Bilety do nabycia po Mszy św. w niedzielę: dorośli £8, dzieci £1. W cenie biletu dla dorosłych dwie kiełbaski z grilla i kaszanka, dla dzieci kiełbaska i kaszanka, napoje, lody. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej siatkówki.
    Konkurs z nagrodą: przelot szybowcem w dniach 29 lub 30 czerwiec. Serdecznie zapraszamy.

Adres: East Mersea.Cudmore Grove Country Park CO5 8UE

  1. 22 czerwca w Laxton Hall odbędzie się wesoły dzień dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką. Autokar wyrusza o godz. 8.00 z parkingu przy kościele St. James w Ipswich.
  2. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road.

W niedzielę 23 czerwca wspólnie ze wspólnotą angielską przejdziemy procesją w Uroczystość Bożego Ciała.

9. 30 czerwca w Braintree z racji koncertu w kościele nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.30. Od 7 lipca Msze św. niedzielne będą o godz. 16.30.