Ogłoszenia parafialne – 2/05/2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B
 
I czytanie: (Dz 9, 26-31) Gorliwość nawróconego Szawła.
Psalm 22: Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu.
II czytanie: (1 J 3, 18-24) Miłujmy czynem i prawdą.
Ewangelia: (J 15, 1-8) Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity.
 
Nie chcemy być sami. Każdego dnia szukamy oparcia, poczucia bezpieczeństwa. I dzisiaj Jezus oznajmia nam, że nie jesteśmy sami, jesteśmy gałązkami krzewu winorośli, którym jest On sam. Co więcej, Jezus chce, abyśmy w Nim trwali, w Nim byli zakorzenieni, bo tylko wtedy przyniesiemy owoc. Troszczy się o nas. Trwanie w Nim jest źródłem prawdziwej radości, która oddziałuje także na innych. Ta jedność z Jezusem jest dla nas najcenniejszym darem. Tu nie ma miejsca na połowiczność. Jezus, kiedy mówi, „beze Mnie nic nie możecie uczynić”, zaprasza nas, abyśmy byli Jego uczniami. On pragnie, byśmy trwali w Nim. Czyż to nie jest najlepsza nowina?
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski. Tego dnia Msza Święta w Ipswich o godz. 19.00.
3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 18.00. o godz. 19.00 Msza Święta.
4. W sobotę 8 maja o godz. 12.00 w kościele w Ipswich odbędzie się Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Po Eucharystii wspólna przejażdżka i jak pogoda pozwoli to i BBQ. Na rozpoczęcie sezonu zaprasza grupa Polish Bikers Essex and Suffolk.
5. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
6. W przyszłą niedzielę 9 maja druga taca będzie zbierana na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.
7. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham. Szczegóły podam w późniejszym terminie.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close