Ogłoszenia parafialne – 2/01/2022

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

I czytanie: (Syr 24, 1-2. 8-12) Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie.
Psalm 147: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało.
II czytanie: (Ef 1, 3-6. 15-18) Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci.
Ewangelia: (J 1, 1-18) Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

Janowe sformułowanie: Była światłość prawdziwa, sugeruje, że może istnieć też światłość fałszywa, zwodnicza; światłość, która tak naprawdę sprowadza mrok. O największym z upadłych aniołów wiemy, że ma na imię Luciferus – „niosący światło”. Cóż to za światło, które wypełnia człowieka mrokiem? Można szukać nadziei poza Chrystusem. Wielkości poza Chrystusem. Miłości poza Chrystusem. Życia poza Chrystusem. Można nawet okłamywać samego siebie, że w zwodniczym świetle grzechu życie jest piękne i dobre. To fałszywe światło grzechu porównać można do wybuchu bomby atomowej. Przez chwilę doświadczamy niebywałego blasku, lecz ta chwila kosztuje nas życie. Takie promieniowanie zabija. Tylko Chrystus, z wysoka Wschodzące Słońce (Łk 1, 79), jest prawdziwym światłem, które daje życie. Każdy zwodniczy blask blednie wobec życiodajnej jasności Zbawiciela.

1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Św. w Ipswich o godz. 18.00. Po Mszy możliwość nabycia węgielka z kadzidłem
3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich a w przyszłą niedziele w Colchester i Bury St. Edmunds.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się wspólne kolędowanie z polską szkołą, a w Colchester odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety do nabycia po Mszy Św. Ta niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
5. W niedzielę 16 stycznia po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy.
6. Zapraszam do zgłaszania chęci na wizytę duszpasterską. Można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Formularz dostępny do 9 stycznia.