Ogłoszenia parafialne – 2/01/2022

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
 
I czytanie: (Syr 24, 1-2. 8-12) Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie.
Psalm 147: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało.
II czytanie: (Ef 1, 3-6. 15-18) Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci.
Ewangelia: (J 1, 1-18) Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
 
Janowe sformułowanie: Była światłość prawdziwa, sugeruje, że może istnieć też światłość fałszywa, zwodnicza; światłość, która tak naprawdę sprowadza mrok. O największym z upadłych aniołów wiemy, że ma na imię Luciferus – „niosący światło”. Cóż to za światło, które wypełnia człowieka mrokiem? Można szukać nadziei poza Chrystusem. Wielkości poza Chrystusem. Miłości poza Chrystusem. Życia poza Chrystusem. Można nawet okłamywać samego siebie, że w zwodniczym świetle grzechu życie jest piękne i dobre. To fałszywe światło grzechu porównać można do wybuchu bomby atomowej. Przez chwilę doświadczamy niebywałego blasku, lecz ta chwila kosztuje nas życie. Takie promieniowanie zabija. Tylko Chrystus, z wysoka Wschodzące Słońce (Łk 1, 79), jest prawdziwym światłem, które daje życie. Każdy zwodniczy blask blednie wobec życiodajnej jasności Zbawiciela.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Św. w Ipswich o godz. 18.00. Po Mszy możliwość nabycia węgielka z kadzidłem
3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich a w przyszłą niedziele w Colchester i Bury St. Edmunds.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się wspólne kolędowanie z polską szkołą, a w Colchester odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety do nabycia po Mszy Św. Ta niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
5. W niedzielę 16 stycznia po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy.
6. Zapraszam do zgłaszania chęci na wizytę duszpasterską. Można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Formularz dostępny do 9 stycznia.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close