Ogłoszenia parafialne – 19/11/2023

19/11/2023 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Prz 31,10–13.19–20.30–31) Poemat o dzielnej niewieście.
Psalm 128: Błogosławiony, kto się boi Pana.
II czytanie: (1 Tes 5,1–6) Dzień Pański nadejdzie niespodziewanie.
Ewangelia: (Mt 25,14-30) Przypowieść o talentach. 

       „Każdemu dał według jego zdolności”. Życie jest darem Boga. Kiedy przyjmujemy je, czyli samych siebie z Jego rąk, możemy sami stawać się Jego darem dla świata. Nikt z nas nie dostał za dużo, aby czuć się przytłoczony niemożliwością realizacji własnych darów. Nikt z nas nie dostał też za mało, aby zazdrościć innym i narzekać. Ważne jest, abyśmy te Boże dary przeżywali jako możliwość, a nie jako naszą własność. Wierność w rzeczach małych otwiera nas na realizację większych dzieł, a jednocześnie na przyjęcie jeszcze większej łaski i obdarowania. Niewiara w możliwość rozwijania Bożych darów zamyka nas w sobie, unieszczęśliwia, czyni ludźmi dostrzegającymi jedynie negatywne aspekty i nadmierne wymagania. Jeśli Bóg ci coś dał, to znaczy, że jesteś w stanie to przyjąć, unieść i zrealizować.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywamy ostatnią niedzielę okresu zwykłego zwaną Niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia 2 taca będzie przeznaczona na wsparcie utrzymania kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa w seminariach, a którzy pochodzą z naszej wspólnoty Polskiej Misji.
 3. W dniach 19-26 października 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i okolic. Koszt około £850. Wstępne zapisy trwają do końca listopada tego roku. W razie zainteresowania proszę o kontakt ze mną 07486880441.
 4. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
 5. Mikołajki:
  – Ipswich 3 grudnia po Mszy Św.
  – Colchester 10 grudnia po Mszy Św.
  Zapisy trwają do dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 1. 25 listopada w Ipswich, Colchester i Bury St. Edmunds odbędą się zabawy andrzejkowe. Zapisy po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close