Ogłoszenia parafialne – 19/09/2021

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI
ODPUST PARAFIALNY
 
I czytanie: (Mdr 2, 12. 17-20) Jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim.
Psalm 54: Bóg podtrzymuje całe moje życie.
II czytanie: (Jk 3, 16 – 4, 3) Źródłem niepokojów jest nieład wewnętrzny.
Ewangelia: (Mk 9, 30-37) Druga zapowiedź męki i wezwanie do pokory.
 
„Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech będzie ostatni ze wszystkich i sługą wszystkich!”. Wszyscy mamy skłonność do wywyższania się, wielu szuka wielkości, prestiżu. Nawet uczniowie chcą odnieść sukces przy Mistrzu. Tymczasem stanie po stronie Boga to przede wszystkim służba. Jezus dowodzi swej wielkości, uniżając się i jako sługa staje na ostatnim miejscu. Co więcej, zostaje wydany w ręce ludzi. Jest sługą do końca, aż po krzyż. Aby móc służyć, trzeba naprawdę kochać. To miłość do innych, opieka nad słabymi czyni z nas ludzi wielkich.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
  1. Dziękuję Księdzu Rektorowi za przyjęcie zaproszenia i wygłoszenie Słowa Bożego w czasie naszego odpustu parafialnego.
  2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na funkcjonowanie Centralnego Biura Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii.
  4. Do końca września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
  5. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Zachęcam do uczestnictwa. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do mnie lub Pana Tadeusza.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close