Posted on

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

I czytanie: (Dz 14,21-27)  Bóg działa przez ludzi

Psalm 145: Będę Cię sławił, Boże mój i Królu.

II czytanie: (Ap 21,1-5a)  Bóg otrze wszelką łzę

Ewangelia: (J 13,31-33a.34.35) Przykazanie nowe

Życie wiary jest przebywaniem z Jezusem, wpatrywaniem się w Jego dzieło i naśladowaniem Jego czynów. W tym wszystkim wyraża się chwała, jaką Syn uwielbia Ojca i sam przez Ojca zostaje uwielbiony. Jest w tym także miejsce dla każdego człowieka. Jezus przed odejściem do Ojca pozostawia nam swój testament: przykazanie miłości bliźniego, którego miarą jest Jego miłość, jaką umiłował każdego z nas. Zostaliśmy umiłowani miłością odwieczną, która nie zna końca, trwa mimo różnego zła. Nie ma też względu na osoby, lecz ogarnia każdego. Nie bój się, że nie dasz rady wykonać tak trudnego testamentu. Jezus ze swoją miłością pozostał z tobą. Chce, abyś razem z Nim wchodził na drogę tej niesamowitej przygody uwielbienia Boga w miłości bliźniego. Nie lekceważ żadnej chwili, nie lekceważ drobnych rzeczy: wszystko może być wypełnianiem Jezusowego testamentu.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W maju zapraszamy na  nabożeństwa majowe. Litanie do Matki Bożej będziemy śpiewać 10 minut przed Mszą św. wieczorną.

2. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę serdecznie zapraszamy na wykład dotyczący relacji damsko-męskich w małżeństwie i sposobów rozwiązywania kryzysów. Początek o godzinie 16.45 w kościele w Ipswich.

4. W przyszłą niedzielę w Colchester Msza św. odbędzie się na Moncwick (Prince Philip Road, CO2 8PA). Tego dnia 2 taca będzie przeznaczona na fundacje Św. Jana Pawła II

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w cenie £1,5:

Anioł Stróż, Tak Rodzinie, Różaniec,

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

O wyborach europejskich, Po co Bogu człowiek?, o biskupie który był przetrzymywany przez terrorystów, o Drodze Neokatechumenalnej w Danii  i wiele innych

6. W poniedziałek 27 maja w Bank Holiday zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się na Alton Water (Holbrook Rd, Stutton, Ipswich IP9 2RY). Zabieramy ze sobą gry, zabawy i jedzenie. Będzie przywieziony BBQ.

7. 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Walsingham (jest to angielska Jasna Góra). Rozpoczęcie o godz. 12.00, zakończenie ok godz. 16.00.  Zapisy u Pani Katarzyny Janiszewskiej. Koszt £5 od osoby.

8. W Colchester 15 czerwca o godz. 11.00 organizowany jest II Rodzinny Festyn Polonijny. Bilety do nabycia po Mszy św. w niedzielę: dorośli £8, dzieci £1. W cenie biletu dla dorosłych dwie kiełbaski z grilla i kaszanka, dla dzieci kiełbaska i kaszanka, napoje, lody. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej siatkówki.
Konkurs z nagrodą: przelot szybowcem w dniach 29 lub 30 czerwiec. Serdecznie zapraszamy.

Adres: East Mersea.Cudmore Grove Country Park CO5 8UE

9. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road. W niedzielę 23 czerwca wspólnie ze wspólnotą angielską przejdziemy procesją w Uroczystość Bożego Ciała.