Posted on

XXIX NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 45, 1.4–6) Król Cyrus narzędziem Boga.

Psalm 96: Pośród narodów głoście chwałę Pana.

II czytanie: (1 Tes 1,1–5b) Paweł dziękuje Bogu za wiarę, nadzieję i miłość Tesaloniczan.

Ewangelia: (Mt 22,15–21) Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

 

Jezus jest mistrzem komunikacji międzyosobowej. Z jednej strony nie daje się wciągnąć w manipulacje faryzeuszy. Nie idzie za tanimi pochlebstwami, nie chce też zjednywać sobie rozmówców. A z drugiej strony nie ubliża im, nie upokarza. Raczej zaprasza do głębszej refleksji nad sobą i czystością intencji w działaniu: „Obłudnicy! Dlaczego Mnie wystawiacie na próbę?”. Nie daje odpowiedzi, którą chcieli na Nim podstępnie wymusić, lecz prowokuje ich samych do odpowiedzi.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona na utrzymanie struktur Głównego Biura Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii.
  2. W środę przed Mszą świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać intencje, które w czasie nowenny będziemy polecać przez ręce Naszej Matki.
  3. Zapraszam na wspólna modlitwę różańcową 20 minut przed każdą Mszą św.
  4. Zapraszam do zamawiania intencji Mszy świętej. Jest wiele wolnych intencji.
  5. Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia koperty, w których się znajduje kartka, na której wpisujemy zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wypominek. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii.

Terminarz:

1 listopad godz. 12.00, Ipswich – Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

7 listopad godz. 14.00, Ipswich – PROCESJA NA CMENTARZU – Stary cmentarz, spotykamy się przy grobie Ks. Stanisława Stasza

8 listopad godz. 17.30, Braintree – PROCESJA NA CMENTARZU – 154 Church Ln, Braintree CM7 5SA

14 listopad godz. 15.30, Bury St Edmunds – MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE

15 listopad godz. 15.00, Colchester – PROCESJA NA CMENTARZU – Mersea Road, CO2 8RU