Posted on

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Jr 38,4-6.8-10) Bóg czuwa nad Jeremiaszem.

Psalm 40: Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą.

II czytanie: (Hbr 12,1-4) Przykład Chrystusa

Ewangelia: (Łk 12,49-53) Wymagania służby Bożej.

           

Dzisiejsza Ewangelia wydaje się potwierdzać opinie tych, którzy uważają, że chrześcijaństwo, tak jak inne religie, jest źródłem konfliktów i przemocy wśród ludzi. Tymczasem Jezus ogłasza nadejście królestwa Bożego, które napotka opór sił i mentalności tego świata. On sam będzie ich ofiarą. Jezus nie przystał na to, co było do tej pory. Przyniósł rewolucję miłości, która wyrywa z egoizmu i otwiera na dar drugiego i dla drugiego. Spala siebie, aby inny mógł żyć. Jest naszym współudziałem w tym, czego sam dokonał na krzyżu. Otworzył Serce gorejące pełnią miłości. Przestrzega nas, aby się nie dziwić, jeśli przyjęcie Jego miłości wzbudzi nawet w najbliższych zazdrość i odrzucenie. Nie można wtedy tracić entuzjazmu wiary. Pamiętajmy, że Eucharystia to trwanie pod krzyżem, z którego wypływa Jezusowy ogień. Niech przeze mnie zapłonie w innych.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o postawie, jaką należy przyjąć wobec marszu równości w Białymstoku;

– o ks. Kazimierzu Orzechowskim o Jego osobistych relacjach i opowieściach z życia;

– o Janinie Chmielewskiej i Jej przykładzie patriotyzmu, poświęcenia i wiary w Boga

– oraz wiele innych artykułów i bezpłatny dodatek IPN w 100 rocznicę Powstania Śląskiego.

3. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.