Posted on

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Ml 3,19-20.1) Sprawiedliwy sąd Boży.

Psalm 98: Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie.

II czytanie: (2 Tes 3,7-12) Kto nie chce pracować, niech też nie je.

Ewangelia: (Łk 21,5-19) Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców.

           

Tylko droga wyznaczona przez Jezusa wiedzie człowieka ku prawdziwej, spełnionej przyszłości. To jednak droga niezrozumienia i prześladowań. Uczniów czeka los Mistrza. Nie jest to droga samotna, to droga Jezusa i Kościoła. W pełnym przylgnięciu do Jezusa żywa wiara nie ma nic wspólnego z naiwnością. Liczne prywatne wizje przypisują sobie znajomość końca świata. Zwodzą kłamliwymi obietnicami, rzekomymi objawieniami, fałszywymi interpretacjami słowa Bożego. Łatwo zatracić wiarę i rozeznanie wśród mnóstwa sekt, ludobójczych ideologii, fałszywego mistycyzmu. Zamiast wiary, osobistej więzi z Bogiem człowiek staje się przywiązany do swoich wyobrażeń Boga. Tymczasem Jezus pozostawił siebie i swoje Słowo w Kościele. Dał nam Ducha Świętego, który gwarantuje Kościołowi wierność prawdzie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jak informowałem tydzień temu dzisiejsza 2 taca będzie przeznaczona na remont plebanii oraz na śpiewniki dla wszystkich kościołów naszej Parafii. Kolejne tace będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
 2. Listopad jest miesiącem ku pamięci wszystkich zmarłych. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, W Colchester i Braintree po Mszy św. niedzielnej.

W COLCHESTER dzisiaj po Mszy św. procesja – Mersea Rd CO2 8RU

 1. Z racji mojego wyjazdu do Polski. W najbliższą środę i w piątek nie będzie Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek 18 listopada o godz. 20.45 w kinie Odeon w Colchester odbędzie się projekcja filmu o św. s. Faustynie: LOVE AND MERCY. Bilety do kupienia na stronie internetowej kina (£11,75) lub przed seansem. Jest to jedyny dzień projekcji tego filmu.
 3. W przyszłą niedzielę 2 taca będzie przeznaczona na Instytut Polski Akcji Katolickiej.
 4. Zapraszamy na Mikołajki które odbędą się 8 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 30 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 6£.
 5. Od grudnia rozpoczynam wizytę duszpasterską. Z racji, że jestem sam a w tygodniu wieczorem są Msze św. odbywać się będą we wtorek i czwartek od godz. 15:00, natomiast w poniedziałek, środę i piątek w godzinach południowych. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście.
 6. 23 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa w sali przy kościele St Mary’s w Ipswich. Bilety dla dorosłych w cenie 10 £, dzieci za darmo do nabycia po Mszy świętej.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Rozmowa z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Mówi, że jest współodpowiedzialna za przeprowadzenie 22 tys. aborcji. Sama także dwukrotnie się jej poddała.

– O działalności sekt w dzisiejszym świecie, które skupiają się wokół guru paramedycznego lub parapsychologicznego.

– O procesie regulacji prawnych pomiędzy państwem Polskim a Kościołem.

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

 1. 16 listopada rozpoczęły się regularne spotkania Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich. Jeśli znamy osoby, które potrzebują pomocy to zaprośmy ich na te spotkania. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
 2. W poniedziałek 25 listopada w kościele Holy Family w Kesgrave o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Franciszka Chwastka.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli sprzątać plebanie po remoncie. Niech Bóg wam błogosławi.

 

 

COLCHESTER

 1. 23 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci za darmo, do nabycia po Mszy św.
 2. 8 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.
 3. 15 grudnia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 do nabycia po Mszy św.

4. 19 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00.