Ogłoszenia parafialne – 17/10/2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Iz 53, 10-11) Cena zbawienia.

Psalm 33: Okaż swą łaskę ufającym Tobie.

II czytanie: (Hbr 4, 14-16) Przybliżmy się z ufnością do Chrystusa.

Ewangelia: (Mk 10, 35-45) Przełożeństwo jest służbą.

Uczniowie Jakub i Jan są wierni, swoją przyszłość wiążą ze swoim Mistrzem. Mają zapał, są ambitni, pragną władzy. To nic złego. Tyle tylko, że myślą w kategoriach czysto ludzkich. Jezus zaprasza nas, abyśmy Mu towarzyszyli i potrzebuje zapału ludzi, ale w dziele odkupienia. Uczniowie, których powołał Jezus, nie są doskonali. My też jesteśmy słabi. Ale gdy powierzymy Mu swoje życie, On nas umocni. Zmieni kierunek naszej energii – staniemy się ludźmi gotowymi do poświęceń, do ofiar, ludźmi pragnącymi mieć udział w Jego zmartwychwstaniu.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W październiku zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  3. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę pisać wyraźnie i miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii