Ogłoszenia parafialne – 17/10/2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Iz 53, 10-11) Cena zbawienia.

Psalm 33: Okaż swą łaskę ufającym Tobie.

II czytanie: (Hbr 4, 14-16) Przybliżmy się z ufnością do Chrystusa.

Ewangelia: (Mk 10, 35-45) Przełożeństwo jest służbą.

      Uczniowie Jakub i Jan są wierni, swoją przyszłość wiążą ze swoim Mistrzem. Mają zapał, są ambitni, pragną władzy. To nic złego. Tyle tylko, że myślą w kategoriach czysto ludzkich. Jezus zaprasza nas, abyśmy Mu towarzyszyli i potrzebuje zapału ludzi, ale w dziele odkupienia. Uczniowie, których powołał Jezus, nie są doskonali. My też jesteśmy słabi. Ale gdy powierzymy Mu swoje życie, On nas umocni. Zmieni kierunek naszej energii – staniemy się ludźmi gotowymi do poświęceń, do ofiar, ludźmi pragnącymi mieć udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W październiku zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  3. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę pisać wyraźnie i miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close