Ogłoszenia parafialne – 17/09/2023

17/09/2023 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

 I czytanie: (Syr 27, 30 – 28, 7) Odpuść winę bliźniemu.
Psalm 103: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.
II czytanie: (Rz 14, 7-9) I w życiu, i w śmierci należymy do Pana.
Ewangelia: (Mt 18, 21-35) Przypowieść o nielitościwym dłużniku. 

       Jak niewiele trzeba, by króla z przypowieści skłonić do miłosierdzia. Jedno zdanie i jeden gest odmieniają los dłużnika. Tam, gdzie jest Boże i ludzkie przebaczenie, wracają harmonia i radość. Sługa naiwnie myśli, że obietnica spłacenia długu cokolwiek mu da. Prosi o odroczenie spłaty. Pan jest bardziej przenikliwy i dług mu w ogóle daruje. Nie sposób zasłużyć na Boże miłosierdzie. Nie można się samemu zbawić, zasypując Boga swoimi obietnicami poprawy. Zbawienie to zawsze dzieło łaski darmo danej, z którą człowiek współpracuje. Doświadczenie tego, że ktoś nam okazał miłosierdzie, powinno przełożyć się na naszą postawę wobec innych. Zatwardziałość i mściwość prowadzą do pozornej wygranej i obezwładniającego smutku. Bogu jest milsze naśladowanie Jego miłosierdzia niż sterylna bezbłędność. Siedemdziesiąt siedem razy to znaczy zawsze.

 Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Dziękuję księdzu Zdzisławowi za przyjęcie zaproszenia i głoszenia Słowa Bożego. Dzisiaj z racji święta naszego Patrona, będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (opisane są w biuletynie i na stronie internetowej).
  2. W poniedziałek i środę nie będzie Mszy Św.
  3. W przyszłą niedzielę będzie zbierana druga taca na utrzymanie Biura Polskiej Misji Katolickiej oraz wydatków związanych z przyjazdem księży do pracy w naszej Misji.
  4. W sobotę 30 września po Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla ministrantów.
  5. Do 24 września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. (rocznik 2015 i starsze). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Pierwsze spotkanie organizacyjne:

Ipswich – 6 października po Mszy Św.
Colchester – 8 października po Mszy Św.

  1. Do 24 września trwają zapisy do przygotowań do sakramentu bierzmowania (rocznik 2009 i starsi). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Będą przyjmowane tylko te osoby, które praktykują swoją wiarę.
  2. Jest wiele wolnych intencji Mszy Świętej w tygodniu w Ipswich. Zapraszam do kontaktu.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close