Posted on

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Rdz 15,5-12.17-18)  Bóg zawiera przymierze z Abrahamem

Psalm 27: Pan moim światłem i zbawieniem moim.

II czytanie: (Flp 3,17 – 4,1)  Chrystus przekształci nasze ciała na podobne do swego chwalebnego ciała

Ewangelia: ((Łk 9,28b-36) Przemienienie Pańskie

Bóg nie zapomina o mnie, dlatego codziennie wzywa do dialogu modlitwy. Chce, by to spotkanie było ubogacające i umacniające. Modlitwa jest spotkaniem z Bogiem, w którym lepiej Go poznaję, a On wskazuje mi, jak mam żyć, i daje niezbędne ku temu łaski. Najpierw potrzebuję jasnej świadomości, że przebywam przed żywym, prawdziwym Bogiem. On ciągle to potwierdza, choć nie mogę Go zobaczyć oczami, tak jak apostołowie na górze. Jednocześnie muszę nadstawić uszu: Bóg mi przypomina, że Jezus jest prawdziwym Bogiem, Jego Jedynym Synem. Istotą mojego bycia chrześcijaninem jest ufne posłuszeństwo Jezusowi. Miłość skraca drogę od słuchania do posłuszeństwa.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Z tej okazji druga taca przeznaczona jest na misje.

2. W wtorek, w uroczystość św. Józefa, serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę świętą wieczorną oraz konferencję: „Co to znaczy być prawdziwym mężczyzną we współczesnym świecie”. Ufamy, że nasz kościół zapełni się prawdziwymi mężczyznami aż do ostatniego miejsca!

3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy.

4. W czwartek Msza św. o godz. 19.00 zostaje odwołana.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30 – szczególnie zapraszamy młodzież

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec oraz Anioł Stróż.

8. W dniach 29-31 marca tj. piątek, sobota i niedziela, będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzić je będzie Ks. Łukasz Lewandowski. Prosimy aby zaplanować sobie czas aby w pełni uczestniczyć w tych wydarzeniach.

9. Zachęcamy do uczestnictwa w Męskiej Drodze Krzyżowej nocą po klifach w Eastbourne w nocy 29/30 marca br. Rozpoczęcie o godz. 22.00. Zakończenie około godz. 6.00.