Ogłoszenia parafialne – 17/01/2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
I czytanie: (1 Sm 3, 3b-10. 19) Powołanie Samuela.
Psalm P 40: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.
II czytanie: (1 Kor 6, 13c-15a. 17-20) Wasze ciała są członkami Chrystusa.
Ewangelia: (J 1, 35-42) Powołanie pierwszych uczniów.

„Czego szukacie?”. Dzisiaj to pytanie Jezusa skierowane jest szczególnie do mnie. Pan przechodzi obok mnie i pyta: Czy chcesz spotkać się ze Mną? Dzisiaj Jezus chce się ze mną spotkać. Chce uczynić lepszym moje życie. Jednocześnie pragnie, by mój wybór był dobrowolny, świadomy. Dzięki temu moja relacja z Nim stanie się osobowa, głęboka. Abraham Joshua Heschel, żydowski myśliciel i teolog głębi, uważał, że cała Biblia jest zapisem tej prawdy, iż Bóg szuka człowieka. Jednak czy ja pozwalam się Bogu odnaleźć i czy umiem odpowiedzieć na pytanie Jezusa całym swoim życiem? Święty Jan od Krzyża modlił się: „O Boże mój, któż Cię nie znajdzie według swej woli i pragnienia, gdy Cię szuka z czystą i pełną prostoty miłością? Wszak Ty sam ukazujesz się pierwszy i wychodzisz na spotkanie tych, którzy Cię szukają!”.

1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
3. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem
4. 29 grudnia zeszłego roku było silne trzęsienie ziemi w Chorwacji. Wiele osób zostało poszkodowanych. Ojcowie Karmelici w Krakowie organizują pomoc finansową. W przyszły weekend po Mszy Św. będziemy organizować zbiórkę pieniędzy, które zostaną przesłane potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.