Ogłoszenia parafialne – 17/01/2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
I czytanie: (1 Sm 3, 3b-10. 19) Powołanie Samuela.
Psalm P 40: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.
II czytanie: (1 Kor 6, 13c-15a. 17-20) Wasze ciała są członkami Chrystusa.
Ewangelia: (J 1, 35-42) Powołanie pierwszych uczniów.
 
     „Czego szukacie?”. Dzisiaj to pytanie Jezusa skierowane jest szczególnie do mnie. Pan przechodzi obok mnie i pyta: Czy chcesz spotkać się ze Mną? Dzisiaj Jezus chce się ze mną spotkać. Chce uczynić lepszym moje życie. Jednocześnie pragnie, by mój wybór był dobrowolny, świadomy. Dzięki temu moja relacja z Nim stanie się osobowa, głęboka. Abraham Joshua Heschel, żydowski myśliciel i teolog głębi, uważał, że cała Biblia jest zapisem tej prawdy, iż Bóg szuka człowieka. Jednak czy ja pozwalam się Bogu odnaleźć i czy umiem odpowiedzieć na pytanie Jezusa całym swoim życiem? Święty Jan od Krzyża modlił się: „O Boże mój, któż Cię nie znajdzie według swej woli i pragnienia, gdy Cię szuka z czystą i pełną prostoty miłością? Wszak Ty sam ukazujesz się pierwszy i wychodzisz na spotkanie tych, którzy Cię szukają!”.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
3. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem
4. 29 grudnia zeszłego roku było silne trzęsienie ziemi w Chorwacji. Wiele osób zostało poszkodowanych. Ojcowie Karmelici w Krakowie organizują pomoc finansową. W przyszły weekend po Mszy Św. będziemy organizować zbiórkę pieniędzy, które zostaną przesłane potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close