Posted on

XX NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 56,1.6–7) Powszechność zbawienia.

Psalm 67: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże.

II czytanie: (Rz 11,13–15.29–32) Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać miłosierdzie.

Ewangelia: (Mt 15,21–28) Wiara niewiasty kananejskiej.

Jezus wchodzi na ziemię częściowo pogańską, nie dziwi więc, że to Kananejka przychodzi prosić Go o łaskę uwolnienia córki z mocy demona. Jej pokora i wiara zadziwiają nie tylko nas, ale i samego Jezusa. A z drugiej strony zdumiewa oschłość uczniów, którzy nie wstawiają się za nią u Mistrza, lecz proszą, aby ją odprawił. Sami też nie chcą tego uczynić. Prosząca kobieta, do tego poganka, ciąży im, przeszkadza, wstydzą się jej. Jezus jednak pomimo swojej stanowczości wysłuchuje ją, rozmawia i zachwycony jej wiarą uzdrawia córkę. Do kogo jestem dziś bardziej podobny: do kobiety ufnie błagającej i niezrażającej się milczeniem Jezusa czy do obojętnych i nieuważnych uczniów, którzy ją odtrącają?

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Jest wiele wolnych intencji mszalnych, nawet w niedziele od września. Jeśliby ktoś chciał zamówić intencje, zapraszam do zakrystii lub można również zamówić telefonicznie.
  3. Od września Msze święte w Ipswich w soboty będą o godz. 18.00.