Ogłoszenia parafialne – 16/05/2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – UROCZYSTOŚĆ, ROK B

I czytanie: (Dz 1, 1-11) Uniósł się w ich obecności w górę.

Psalm 47: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

II czytanie: (Ef 4, 1-13) Dojdziemy do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

Ewangelia: (Mk 16, 15-20) Został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga.

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia. Patrzymy na niebo i ponownie widzimy Jezusa w Jego boskim majestacie. Objawił nam Boga, odkupił nasze grzechy i „został wzięty do nieba i zasiadł po prawej stronie Boga”. On otworzył nam niebo. A w domu Ojca jest mieszkań wiele. My też mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy. Dlatego starajmy się żyć blisko Jezusa, być Jego świadkami i dzielić się Jego miłością z bliźnimi. I tak tajemnica Wniebowstąpienia Pańskiego staje się dla nas źródłem prawdziwej radości. Przypomina nam o czymś wielkim – o tym, że istnieje niebo.

1. W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu nie będzie Mszy Świętej od poniedziałku do piątku.
  2. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  3. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham.

12.00 – Gromadzimy się na placu przy kaplicy MB w Sanktuarium

12.10 – Procesja do kościoła parafialnego (wioska Walsingham)

13.00 – Msza Święta

14.00 – Piknik w ogrodzie (proszę wziąć ze sobą prowiant)