Ogłoszenia parafialne – 16/05/2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – UROCZYSTOŚĆ, ROK B

I czytanie: (Dz 1, 1-11) Uniósł się w ich obecności w górę.

Psalm 47: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

II czytanie: (Ef 4, 1-13) Dojdziemy do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

Ewangelia: (Mk 16, 15-20) Został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga.

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia. Patrzymy na niebo i ponownie widzimy Jezusa w Jego boskim majestacie. Objawił nam Boga, odkupił nasze grzechy i „został wzięty do nieba i zasiadł po prawej stronie Boga”. On otworzył nam niebo. A w domu Ojca jest mieszkań wiele. My też mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy. Dlatego starajmy się żyć blisko Jezusa, być Jego świadkami i dzielić się Jego miłością z bliźnimi. I tak tajemnica Wniebowstąpienia Pańskiego staje się dla nas źródłem prawdziwej radości. Przypomina nam o czymś wielkim – o tym, że istnieje niebo.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu nie będzie Mszy Świętej od poniedziałku do piątku.
  2. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  3. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham.

12.00 – Gromadzimy się na placu przy kaplicy MB w Sanktuarium

12.10 – Procesja do kościoła parafialnego (wioska Walsingham)

13.00 – Msza Święta

14.00 – Piknik w ogrodzie (proszę wziąć ze sobą prowiant)

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close