Ogłoszenia parafialne – 16/04/2023

16/04/2023 – II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK A

I czytanie: (Dz 2, 42-47) Życie pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej.
Psalm 118: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny.
II czytanie: (1 P 1, 3-9) Radość płynąca z wiary.
Ewangelia: ((J 20, 19-31) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

             Cichy bohater dzisiejszej Ewangelii to Duch Święty, Boży Pocieszyciel. W dniu zmartwychwstania Jezus przychodzi do swoich uczniów. Cel Jego przyjścia jest podwójny. Po pierwsze pragnie ich pokrzepić i zapewnić, że prawdziwie zmartwychwstał. Po drugie pragnie im oznajmić wolę Ojca i przygotować ich do misji, do której zostali wybrani. To przygotowanie polega na obdarowaniu ich Duchem Świętym. Swoim gestem – podczas „Pięćdziesiątnicy Janowej”, jak nazywają to wydarzenie uczeni, różnej od tej z Dziejów Apostolskich – Jezus zapoczątkował nowe stworzenie. Jego fundamentalnym aktem jest zwycięstwo nad złem, odpuszczenie grzechów. W Wieczerniku apostołowie, a przez ich ręce ludzie wszystkich czasów otrzymali najcenniejszy dar – sakrament Bożej Miłości. Jak bardzo Bóg musi nas kochać, że tak wielką moc przekazał nam, tak małym i słabym. Znamienne są słowa św. Pawła: „W każdym uwidacznia się działanie Ducha dla wspólnego dobra” (1 Kor 12, 7), bo „w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni (…) i napełnieni jednym Duchem” (1 Kor 12, 13). Prośmy zatem Ducha Świętego, aby wzmacniał nas swoimi darami. Bądźmy również wdzięczni i dziękujmy za wielkie dary, jakimi są sakramenty.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. W Ipswich dzisiaj – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – zapraszamy o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, która będzie wspólnie ze wspólnotą angielską.
  2. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W przyszłą niedzielę druga taca będzie zbierana na utrzymanie biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
  4. W przyszłą niedzielę w kościele w Bury St. Edmunds odbędą się uroczystości ku czci św. Wojciecha. Tego dnia Msze św. będą:

Bury St. Edmunds – godz. 10.30 (nie będzie Mszy o godz. 16.45)

Ipswich – godz. 12.30

Colchester – godz. 14.00

  1. Jest wiele wolnych intencji w tygodniu. Zapraszam do kontaktu.
  2. 6 maja w Ipswich w sali Św. Augustyna (IP3 8TH) odbędzie się zabawa taneczna którą organizują członkowie wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci za darmo, jedzenie i napoje we własnym zakresie, herbata i kawa w cenie biletu. Zapisy po Mszy św. przy wyjściu lub telefonicznie Adam – 07365771277

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close