VI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Syr 15,15-20) Wymagająca wolność człowieka.

Psalm 119: Błogosławieni szukający Boga.

II czytanie: (1 Kor 2,6-10) Prawdziwa mądrość.

Ewangelia: (Mt 5,17-37) Wymagania Nowego Przymierza.

Oprócz dziesięciu przykazań otrzymanych od Boga Izraelici mieli sześćset trzynaście innych wymyślonych przez siebie. Jezus nie mnoży przepisów, nie nakłada ciężarów, lecz zachęca do odkrycia istoty Prawa, którą jest miłość. Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie przysięgaj fałszywie. Wobec tych zaleceń Ojca Jezus wskazuje, że oprócz zewnętrznych czynników są wewnętrzne motywacje serca. Inni ich nie widzą, ale Bóg tak. Pogardzając innymi, pożądając ich, odrzucając współmałżonka, mówiąc fałszywie o innych, pozwalamy, aby grzech opanował nasze serce, a wtedy od grzesznych pragnień do czynów jest tylko krok.

1. Dzisiejsza druga taca jest przeznaczona na remont plebanii i śpiewniki.
  2. Przy wyjściu jest do nabycia zdrapka wielkopostna w cenie £1.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  4. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Wywiad z papieżem Franciszkiem o Janie Pawle II w którym Ojciec Święty nazywa go „Wielkim”.,

– Z danych ONZ wynika, że ofiarami handlu ludźmi może być aż 40 mln osób,

– Prezydent Francji przyjechał do Polski z wyciągniętą ręką i konkretną ofertą w pakiecie. To dla nas szansa czy pułapka?

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W COLCHESTER

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.