Ogłoszenia parafialne – 16/01/2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C

I czytanie: (Iz 62, 1-5) Jeruzalem odnajduje swojego Oblubieńca.
Psalm 96: Pośród narodów głoście chwałę Pana.
II czytanie: (1 Kor 12, 4-11) Różne dary Ducha Świętego.
Ewangelia: (J 2, 1-11) Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej. 

Gdyby w Kanie Galilejskiej odbywało się wesele bogatych i zapobiegliwych ludzi, którym nigdy niczego nie zabrakło, Jezus nie mógłby uczynić swojego pierwszego cudu. Gdyby zabrakło tej jednej osoby o sercu czystym jak serce dziecka, gotowej poprosić o niemożliwe, Jezus nie uczyniłby cudu. Gdyby słudzy, zamiast natychmiastowego i całkowitego posłuszeństwa, odmówili napełnienia naczyń wodą albo wypełnili je tylko do połowy, Jezus miałby związane ręce. Ubóstwo pary młodej, czyste serce Matki Bożej i posłuszeństwo sług sprawiły, że cud w Kanie się wydarzył. Bóg miał szansę zadziałać.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close