Ogłoszenia parafialne – 15/10/2023

15/10/2023 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Iz 25, 6-10a) Uczta mesjańska.
Psalm 23: Po wieczne czasy zamieszkam u Pana.
II czytanie: (Flp 4, 12-14. 19-20) Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.
Ewangelia: (Mt 22, 1-14) Przypowieść o zaproszonych na ucztę.

        Bóg zaprasza człowieka do miejsca, które jest wyjątkową szansą na celebrowanie wzajemnej miłości. Obraz uczty to wizja spotkania człowieka z Bogiem, spotkania, które pozbawione jest smutku i żalu, a staje się szansą na ostateczne objawienie wzajemnej relacji. Prawda o Bożym zaproszeniu powinna być dla nas motywem do nieustannego działania na rzecz przybliżania królestwa Bożego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. – Cywilizacja życia”. Druga taca jest zbierana na fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga ubogiej młodzieży się kształcić poprzez ufundowanie stypendium naukowego.
  2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, patronki Polski jak również naszej wspólnoty Róży Różańcowej. Jak w każdy poniedziałek zapraszam na Mszę Św. o godz. 19.00.
  3. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą niedzielę 2 taca będzie zbierana na Papieskie Dzieła Misyjne.
  5. W październiku zapraszam na wspólny różaniec:
  6. a) w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą Św.
  7. b) sobota po Mszy Św.
  8. c) niedziela

          – Ipswich po Mszy Św.
          – Colchester i Bury St. Edmunds 25 minut przed Mszą Św.

  1. W dniach 4-11 lutego 2024 roku organizujemy Pielgrzymkę do Fatimy i okolic. Koszt około £850 za osobę. Na końcu kościoła znajduje się wydrukowany program i szczegółowe informacje. Zapisy u mnie do 5 listopada 2023 roku. Aby Pielgrzymka doszła do skutku potrzeba minimum 40 osób. Wylot z lotniska Londyn-Stansted.
  2. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę zaznaczyć miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close