Posted on

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

I czytanie: (Wj 32,7-11.13-14) Bóg przebacza grzesznemu ludowi.

Psalm 51: Wstanę i wrócę do mojego ojca.

II czytanie: (1 Tm 1,12-17) Chrystus przyszedł na świat zbawić grzeszników.

Ewangelia: (Łk 15,1-32) Radość z nawrócenia grzesznika.

           

Zatrzymajmy się przed obrazem Boga, jaki się objawia w przypowieściach, aby lepiej pojąć misję zbawienia Jezusa Chrystusa jako Tego, który „przyjmuje grzeszników i jada z nimi” (Łk 15, 2). Każdy z nas się tu odnajdzie, ponieważ relacja z Jezusem objawia prawdę o nas samych. Wobec najświętszego Boga zawsze będziemy grzesznikami, niegodnymi Jego przyjaźni. Ale grzesznikami miłowanymi bezgranicznie, których Jezus chce mieć blisko, przy jednym stole. Jego bliska obecność zachęca i umożliwia pełne oddania i wdzięczności życie wiarą. Jednocześnie broni przed wykluczaniem innych z Bożej miłości. On każdego pragnie mieć blisko i nie chce, aby ktoś bał się Jego miłości. Boża radość z nawrócenia choćby jednego grzesznika może nam pomóc być bardziej miłosiernymi.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza druga taca jest przeznaczona na fundację im. Józefa Kardynała Glempa.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– W przyjęciu krzyża nie ma zgody na cierpiętnictwo. To zgoda na życie w radości i pokoju, których nie pokonają żadne przeciwności.

– Zdarza się, że choć rodzice starali się wychować swoje dziecko na człowieka odpowiedzialnego, wierzącego, żyjącego wartościami chrześcijańskimi, to dorosły syn czy córka wybiera drogę, którą rodzice uznają za złą. Jaka jest odpowiedzialność rodziców w takiej sytuacji i jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów?

– Naukowcy badający relikwie krzyża nie mają łatwego zadania.

– oraz wiele innych artykułów.

  1. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.
  2. Od 3 do 10 marca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 2750ZŁ + $100 + bilet lotniczy około £240 (SUMA £825 + $100). Zapisy trwają do 6 października. Plan pielgrzymki podany jest biuletynie.
  3. 28 września organizowana jest zabawa dożynkowa w Martlesham Community Hall. Bilety w cenie: dorośli £10, dzieci za darmo. Zapisy u Piotra Dziobała oraz u Tadeusza Ziąber.

Adres: Felixstowe Rd, Martlesham, Woodbridge IP12 4PB