Ogłoszenia parafialne – 15/08/2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

I czytanie: (Ap 11, 19a; 12, 1-6a. 10ab) Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami.

Psalm 45: Stoi Królowa po Twojej prawicy.

II czytanie: (1 Kor 15, 20-26) W Chrystusie wszyscy będą ożywieni.

Ewangelia: (Łk 1, 39-56) Bóg wywyższa pokornych. 

       Co to oznacza? To znaczy uwielbiać Boga słowem i życiem tak jak Maryja. Każde nasze spotkanie z Bogiem, każdą naszą modlitwę zaczynajmy więc od uwielbienia Boga w Jego dziełach. Uwielbiajmy Go za Jego obecność. Dziękujmy za to, czego doświadczamy, za Jego niepojętą miłość, którą nas obdarza, za dobro. Z miłością przyjmijmy Jego plan na nasze życie, zaufajmy Mu, żyjmy blisko Niego. Niech napełnia nas swoją mocą, abyśmy mogli pokonać nasze trudności w życiu codziennym. I z radością służmy bliźniemu. A wszystko na chwałę Boga.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj na końcu każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W Ipswich jest wiele wolnych intencji mszalnych w tygodniu oraz w weekendy.
  3. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. W październiku rozpoczynamy pierwsze spotkania. Terminy spotkań są podane na stronie internetowej.
  4. Po długiej wymianie korespondencji z Księdzem Proboszczem kościoła w Braintree została ostatecznie podtrzymana decyzja zakazu sprawowania Mszy Świętej dla wspólnoty polskiej w tym kościele. Przepraszam za zaistniałą sytuacje i zachęcam do uczestnictwa w tych kościołach gdzie sprawowana jest Eucharystia dla Polaków.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close