Ogłoszenia parafialne – 15/08/2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

I czytanie: (Ap 11, 19a; 12, 1-6a. 10ab) Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami.

Psalm 45: Stoi Królowa po Twojej prawicy.

II czytanie: (1 Kor 15, 20-26) W Chrystusie wszyscy będą ożywieni.

Ewangelia: (Łk 1, 39-56) Bóg wywyższa pokornych.

Co to oznacza? To znaczy uwielbiać Boga słowem i życiem tak jak Maryja. Każde nasze spotkanie z Bogiem, każdą naszą modlitwę zaczynajmy więc od uwielbienia Boga w Jego dziełach. Uwielbiajmy Go za Jego obecność. Dziękujmy za to, czego doświadczamy, za Jego niepojętą miłość, którą nas obdarza, za dobro. Z miłością przyjmijmy Jego plan na nasze życie, zaufajmy Mu, żyjmy blisko Niego. Niech napełnia nas swoją mocą, abyśmy mogli pokonać nasze trudności w życiu codziennym. I z radością służmy bliźniemu. A wszystko na chwałę Boga.

1. Dzisiaj na końcu każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W Ipswich jest wiele wolnych intencji mszalnych w tygodniu oraz w weekendy.
  3. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. W październiku rozpoczynamy pierwsze spotkania. Terminy spotkań są podane na stronie internetowej.
  4. Po długiej wymianie korespondencji z Księdzem Proboszczem kościoła w Braintree została ostatecznie podtrzymana decyzja zakazu sprawowania Mszy Świętej dla wspólnoty polskiej w tym kościele. Przepraszam za zaistniałą sytuacje i zachęcam do uczestnictwa w tych kościołach gdzie sprawowana jest Eucharystia dla Polaków.