Ogłoszenia parafialne – 14/11/2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Dn 12, 1-3) Zmartwychwstanie w czasach ostatecznych.
Psalm 16: Strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem.
II czytanie: (Hbr 10, 11-14. 18) Skuteczność ofiary Chrystusa.
Ewangelia: (Mk 13, 24-32) Sąd ostateczny.

       Kiedy słyszymy o różnych katastrofach i zbliżającym się końcu świata, ogarnia nas lęk i przerażenie. Dzisiejsza Ewangelia mówi o końcu świata i przyszłych wydarzeniach. Pierwsze przyjście Pana dziejów i historii dokonało się w pokorze i uniżeniu, przy drugim Pan objawi się w chwale. Nie wiemy, kiedy to nastąpi, dlatego Jezus prosi, byśmy byli w ciągłej gotowości. Bóg pragnie, aby nasze serca zawsze były otwarte. Pozostawił nam czas, by się nawrócić, wyznać grzechy i pojednać się z Nim, z innymi i ze sobą.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i środę.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia druga taca będzie przeznaczona na Instytut Polski Akcji Katolickiej.
  3. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, w Colchester i Bury St. Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
  4. Zapraszamy na Mikołajki w Ipswich które odbędą się 5 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy (07704 970723) lub Magdaleny Wojtan, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy do 28 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 10£.
  5. Od przyszłego weekendu będą do nabycia kartki świąteczne, opłatki oraz różańce.
  6. Jest już książka intencji na nowy rok kalendarzowy. Zapraszam do kontaktu.

 COLCHESTER

  1. 14 listopada po Mszy Św. – Procesja na cmentarzu – Mersea Road (CO2 8RU)
  2. 27 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci do 16 roku życia za darmo. Oranżada i jedzenie we własnym zakresie. Ilość miejsc ograniczona.
  3. 5 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę.
  4. 9 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 dla dorosłych, dzieci za darmo.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close