Ogłoszenia parafialne – 14/03/2021

14/03/2021 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B
(TZW. NIEDZIELA RADOŚCI – LAETARE)

I czytanie: (2 Krn 36, 14-16. 19-23) Gniew i miłosierdzie Boże.
Psalm 137: Kościele święty, nie zapomnę ciebie.
II czytanie: (Ef 2, 4-10) Umarli wskutek grzechu zostaliśmy zbawieni przez łaskę.
Ewangelia: (J 3, 14-21) Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony.

Wielki Post jest czasem, w którym uświadamiamy sobie, że Bóg nas miłuje, że daje nam najcenniejszy dar – swojego Syna, abyśmy mieli życie. Bóg pragnie, abyśmy mocno wierzyli w tę prawdę, żeby nikt z nas zginął. Biedny jest człowiek, który nie wierzy i odrzuca miłość Boga lub krąży po bezdrożach, bo w jego życiu panują ciemności, gubi się. Tymczasem wiara rozświetla nasze drogi, daje szczęście, prawdziwą radość. Wielki Post jest właśnie taką drogą do światła. I my możemy nią podążać, jeśli staniemy w prawdzie o naszym życiu przed Bogiem i odsłonimy przed Nim nasze serce tak jak Nikodem. Bóg nas kocha, więc pomoże nam swoją obecnością, da światło i życie.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
Ipswich w piątki o godz. 18.30
Colchester we wtorki o godz. 18.30
Braintree w czwartki o godz. 18.30
Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.
4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne oraz palmy.
5. Do 21 marca każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii jest zobowiązany do wypełnienia formularza w powszechnym spisie ludności(ang. CENSUS). Jest to pod karą grzywny, dlatego nie bagatelizujmy korespondencji, którą otrzymamy i wypełnijmy tej formularz.
6. W kościele Bury St. Edmunds w Wielką Sobotę będą obowiązywały zapisy na błogosławieństwo pokarmów, jak również uczestnictwo w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Można tego dokonać na stronie internetowej naszej Parafii https://www.parafiaipswich.pl/burystedmunds/