Ogłoszenia parafialne – 14/03/2021

14/03/2021 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B
(TZW. NIEDZIELA RADOŚCI – LAETARE)
 
I czytanie: (2 Krn 36, 14-16. 19-23) Gniew i miłosierdzie Boże.
Psalm 137: Kościele święty, nie zapomnę ciebie.
II czytanie: (Ef 2, 4-10) Umarli wskutek grzechu zostaliśmy zbawieni przez łaskę.
Ewangelia: (J 3, 14-21) Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony.
 
     Wielki Post jest czasem, w którym uświadamiamy sobie, że Bóg nas miłuje, że daje nam najcenniejszy dar – swojego Syna, abyśmy mieli życie. Bóg pragnie, abyśmy mocno wierzyli w tę prawdę, żeby nikt z nas zginął. Biedny jest człowiek, który nie wierzy i odrzuca miłość Boga lub krąży po bezdrożach, bo w jego życiu panują ciemności, gubi się. Tymczasem wiara rozświetla nasze drogi, daje szczęście, prawdziwą radość. Wielki Post jest właśnie taką drogą do światła. I my możemy nią podążać, jeśli staniemy w prawdzie o naszym życiu przed Bogiem i odsłonimy przed Nim nasze serce tak jak Nikodem. Bóg nas kocha, więc pomoże nam swoją obecnością, da światło i życie.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
Ipswich w piątki o godz. 18.30
Colchester we wtorki o godz. 18.30
Braintree w czwartki o godz. 18.30
Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.
4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne oraz palmy.
5. Do 21 marca każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii jest zobowiązany do wypełnienia formularza w powszechnym spisie ludności(ang. CENSUS). Jest to pod karą grzywny, dlatego nie bagatelizujmy korespondencji, którą otrzymamy i wypełnijmy tej formularz.
6. W kościele Bury St. Edmunds w Wielką Sobotę będą obowiązywały zapisy na błogosławieństwo pokarmów, jak również uczestnictwo w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Można tego dokonać na stronie internetowej naszej Parafii https://www.parafiaipswich.pl/burystedmunds/
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close