Ogłoszenia parafialne – 14/02/2021 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Kpł 13, 1-2. 45-46) Odosobnienie trędowatego.
Psalm 32: Tyś mą ucieczką i moją radością.
II czytanie: (1 Kor 10, 31 – 11, 1) Paweł naśladowcą Chrystusa.
Ewangelia: (Mk 1, 40-45) Uzdrowienie trędowatego.

W Starym Przymierzu człowiek trędowaty był wykluczany ze społeczeństwa ze względu na swoją chorobę. Tymczasem Jezus czynił inaczej. Pozwolił trędowatemu podejść do siebie. Sam go też dotykał. Postępując tak, wskazał nam kierunek, w jakim mamy iść. Pokazał, że nie tylko wiara, ale także miłość czynna powinna być obecna w naszym życiu. Jakże wielu ludzi szuka dziś dotknięcia przepełnionego miłością. Jak wiele jest do zrobienia.

1. Przy wyjściu jest do nabycia Zdrapka Wielkopostna w sugerowanej ofierze £1.
2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje POST ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY. W tym dniu Msze św. będą odprawiane:
w Ipswich – o godz. 20.00,
w Colchester – kaplica na Monkwick o godz. 18.00 (St Theodore of Canter-bury, Prince Philip Road, CO2 8NX, Colchester)
3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
Ipswich w piątki o godz. 18.30
Colchester we wtorki o godz. 18.30
Braintree w czwartki o godz. 18.30
Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich 20 minut przed Mszą świętą w niedziele.