Posted on

XXIV NIEDZIALA ZWYKŁA

 

I czytanie: (Syr 2,30–28,7) Odpuść winę bliźniemu.

Psalm 103: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.

II czytanie: (Rz 14,7–9) W życiu i w śmierci należymy do Pana.

Ewangelia: (Mt 18,21–35) Przypowieść o nielitościwym dłużniku

 

Nowe serce, które Bóg chce nam dać, to serce gotowe do przebaczenia na wzór Jezusa. Ilekroć skruszeni prosimy o miłosierdzie, Bóg przebacza nam i daje kolejną szansę. Dlaczego więc tak często nie umiemy, czy nie chcemy przebaczać? Ten, kto krzywdzi innych, wcześniej sam został skrzywdzony; ten, kto rani innych, wcześniej sam został zraniony. Oczywiście to nie usprawiedliwia wyboru zła czy grzechu, lecz wskazuje na przyczynę. Zemsta tylko poszerza krąg nienawiści i przemocy, natomiast przebaczenie z serca zatrzymuje przemoc. Przebaczenie daje szansę na przemianę.

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać intencje, które w czasie nowenny będziemy polecać przez ręce Naszej Matki.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny.