Ogłoszenia parafialne – 12/11/2023

12/11/2023 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Mdr 6, 12-16) Mądrość znajdą ci, którzy jej szukają.
Psalm 63: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza.
II czytanie: (1 Tes 4, 13-18) Powszechne zmartwychwstanie.
Ewangelia: (Mt 25, 1-13) Przypowieść o dziesięciu pannach. 

       Panny głupie, idąc po oliwę, nie działały wbrew panu młodemu, oczekiwały go tak samo jak panny rozsądne. Jednak ich oczekiwanie okazało się niewystarczająco gorliwe. To właśnie gorliwość lub jej brak będzie wyznacznikiem, który rozsądzi i oczyści ludzi w dniu sądu ostatecznego. Na ogół jesteśmy przekonani, że potępieni zostaną tylko ci, którzy w jakiś sposób odrzucili Boga lub przeciwstawili Mu się, wybierając grzech. Przypowieść o pannach uzmysławia nam, że do królestwa niebieskiego nie wejdą także ci, którzy wierzyli, ale niewystarczająco, nie byli gorliwi. Wystarczy wierzyć niewystarczająco gorliwie, by zostać odtrąconym.

 Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. W poniedziałek, środę i piątek i będzie Mszy Św.
 2. Procesje i modlitwa na cmentarzu: Colchester – 19 listopada po Mszy Świętej – Mersea Road (CO2 8RU)
 1. W dniach 19-26 października 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i okolic. Koszt około £850. Wstępne zapisy trwają do końca listopada tego roku. W razie zainteresowania proszę o kontakt ze mną 07486880441.
 2. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
 3. Mikołajki:
  – Ipswich 3 grudnia po Mszy Św.
  – Colchester 10 grudnia po Mszy Św.
  Zapisy trwają do 19 listopada przy wyjściu z kościoła.
 1. 25 listopada w Ipswich, Colchester i Bury St. Edmunds odbędą się zabawy andrzejkowe. Zapisy po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła.
 2. Zmarła mama ks. Krzysztofa Kity. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Maszkienicach (woj. małopolskie).

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close