Ogłoszenia parafialne – 12/09/2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Iz 50, 5-9a) Bóg wspiera swego sługę w prześladowaniach.
Psalm 116A: W krainie życia będę widział Boga.
II czytanie: (Jk 2, 14-18) Wiara niepołączona z uczynkami jest martwa.
Ewangelia: (Mk 8, 27-35) Zapowiedź męki Chrystusa.

Piotr wie, kim jest Jezus. „Ty jesteś Chrystusem” – mówi. Jednak ma własne wyobrażenie Mesjasza, który powinien wyzwolić Izraela spod władzy Rzymian. Ale to jest tylko ludzkie myślenie. Plan zbawienia jest inny: Mesjasz ma cierpieć i zostać zabity, ale zwycięży śmierć i zmartwychwstanie. On przyszedł, aby odkupić nasze grzechy. Przyjmijmy to z miłością zamiast sprzeciwiać się zamysłom Bożym jak Piotr. Wiara bez dzieła męki, bez krzyża nie jest wiarą chrześcijańską – pisał teolog Hans Urs von Balthasar. Starajmy się żyć tajemnicą męki Jezusa. Ona pokonuje nasz egoizm i daje wielkie owoce duchowe.

1. Dzisiaj druga taca będzie przeznaczona na fundację im. Ks. Józefa Kardynała Glempa.
2. W najbliższy poniedziałek 13 września zapraszam do kościoła w Colchester o godz. 18.30 na Mszę Świętą i po niej różaniec fatimski wraz z procesją.
3. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
4. 18 i 19 września będziemy odchodzić odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił Ks. Rektor Stefan Wylężek. W sobotę będzie uroczyste wniesienie relikwii I stopnia naszego patrona.
Po Mszy Świętej w niedzielę zapraszamy do salki na kawę i herbatę oraz ciastko. Chętne osoby, które chciałby coś upiec lub ugotować, są bardzo mile widziani 😊
5. Do końca września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
6. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Zachęcam do uczestnictwa. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie swojego przybycia do mnie lub Pana Tadeusza.