Ogłoszenia parafialne – 12/09/2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (Iz 50, 5-9a) Bóg wspiera swego sługę w prześladowaniach.
Psalm 116A: W krainie życia będę widział Boga.
II czytanie: (Jk 2, 14-18) Wiara niepołączona z uczynkami jest martwa.
Ewangelia: (Mk 8, 27-35) Zapowiedź męki Chrystusa.
 
Piotr wie, kim jest Jezus. „Ty jesteś Chrystusem” – mówi. Jednak ma własne wyobrażenie Mesjasza, który powinien wyzwolić Izraela spod władzy Rzymian. Ale to jest tylko ludzkie myślenie. Plan zbawienia jest inny: Mesjasz ma cierpieć i zostać zabity, ale zwycięży śmierć i zmartwychwstanie. On przyszedł, aby odkupić nasze grzechy. Przyjmijmy to z miłością zamiast sprzeciwiać się zamysłom Bożym jak Piotr. Wiara bez dzieła męki, bez krzyża nie jest wiarą chrześcijańską – pisał teolog Hans Urs von Balthasar. Starajmy się żyć tajemnicą męki Jezusa. Ona pokonuje nasz egoizm i daje wielkie owoce duchowe.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj druga taca będzie przeznaczona na fundację im. Ks. Józefa Kardynała Glempa.
2. W najbliższy poniedziałek 13 września zapraszam do kościoła w Colchester o godz. 18.30 na Mszę Świętą i po niej różaniec fatimski wraz z procesją.
3. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
4. 18 i 19 września będziemy odchodzić odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił Ks. Rektor Stefan Wylężek. W sobotę będzie uroczyste wniesienie relikwii I stopnia naszego patrona.
Po Mszy Świętej w niedzielę zapraszamy do salki na kawę i herbatę oraz ciastko. Chętne osoby, które chciałby coś upiec lub ugotować, są bardzo mile widziani 😊
5. Do końca września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
6. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Zachęcam do uczestnictwa. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie swojego przybycia do mnie lub Pana Tadeusza.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close