Posted on

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

I czytanie: (Dz 13,14.43-52)  Apostołowie zwracają się do pogan

Psalm 100: My ludem Pana i Jego owcami.

II czytanie: (Ap 7,9.14b-I7)  Baranek będzie ich pasł i prowadzał ich do źródeł wód życia

Ewangelia: (J 10,27-30) Jezus daje swoim owcom życie wieczne

Świat chce dziś być obecny w każdym wydarzeniu i życiu każdej osoby, decydować o przekraczaniu kolejnych granic intymności życia człowieka. Jednak w każdym z nas jest lęk przed tym, aby dać się poznać do końca. Może to po prostu zwykłe poczucie wstydu? Przed Jezusem nie muszę się wstydzić. On zna mnie po imieniu, wie doskonale, na co mnie stać. Chce, abym dziś na nowo uświadomił sobie, że tylko wtedy stanę się Jego posłuszną owcą, kiedy uświadomię sobie, że jedynie On jest Dobrym Pasterzem. Tylko On może mi dać życie wieczne. On jest moją nadzieją. W jedności z Nim jest moje prawdziwe bezpieczeństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza. 2 taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

2. W maju zapraszamy na  nabożeństwa majowe. Litanie do Matki Bożej będziemy śpiewać 10 minut przed Mszą św. wieczorną.

3. W poniedziałek 13 maja w Colchester zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30. Po niej na nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w Ipswich.

4. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w cenie £1,5:

Anioł Stróż, Tak Rodzinie, Różaniec,

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

O strajku nauczycieli, o powołaniu kapłańskim i wiele innych

6. 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Walsingham (jest to angielska Jasna Góra). Rozpoczęcie o godz. 12.00, zakończenie ok godz. 16.00.  Zapisy u Pani Katarzyny Janiszewskiej. Koszt £5 od osoby.

7. We wtorek 7 maja odbyło się spotkanie wspólnoty angielskiej wraz ze przedstawicielami diecezji East Anglia. Na podstawie tego, że Anglicy nie są w stanie opłacać rachunków została podjęta decyzja, że od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road. W niedzielę 23 czerwca wspólnie ze wspólnotą angielską przejdziemy procesją w Uroczystość Bożego Ciała.