Posted on

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

I czytanie: (Iz 42,1-4.6-7) Chrystus sługą, w którym Bóg ma upodobanie.

Psalm 29: Pan ześle pokój swojemu ludowi.

II czytanie: (Dz 10,34-38) Jezus został namaszczony Duchem Świętym.

Ewangelia: (Mt 3,13-17) Chrzest Jezusa.

 

            Jan zapowiadał przyjście Jezusa, ale sam też głęboko pragnął chrztu od Niego. Tymczasem Jezus zaskoczył Jana, prosząc, aby to on udzielił Mu chrztu jak wszystkim innym. Wiedząc, że ma przygotować drogę Jezusowi, Jan ustąpił. My także możemy przeżywać podobne doświadczenie, kiedy w czasie modlitwy mówimy Jezusowi: „Panie, potrzebuję Twojego pocieszenia, umocnienia, uzdrowienia, przebaczenia, prowadzenia”, a Jezus mocą swojego Ducha prosi nas, aby pomimo naszej kruchości i słabości mógł przez nas pocieszać, umacniać, uzdrawiać, przebaczać, prowadzić. Jeśli się zgodzimy, to i nad nami otworzy się niebo Jego miłości i upodobania.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska. Zaproszenie można wysłać poprzez stronę internetową naszej parafii (adres na końcu biuletynu). Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę.
  3. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  4. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny) w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o piątkowym poście,

– o problemie wiary wśród młodzieży

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

  1. 8 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci za darmo.

 

FILIA W COLCHESTER

25 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Bilety w celnie £3 do nabycia wyjściu z kościoła.

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.