Ogłoszenia parafialne – 11/04/2021

11/04/2021 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

I czytanie: (Dz 5, 12-16) Wiara, która uzdrawia.
Psalm 118: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny.
II czytanie: (Ap 1, 9-11a. 12-13. 17-19) Byłem umarły, oto jestem żyjący na wieki.
Ewangelia: (J 20, 19-31) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

        Jezus przynosi dar pokoju. Więcej, to On sam jest pokojem. Jego pokój jest głębszy, inny od tego, który daje świat, bo Chrystus przyszedł nas zbawić, przeszedł przez krzyż, śmierć i piekło. Pokój Jezusa jest doskonały, bo jego źródłem są Jego rany. Ten pokój napełnia nas także w sakramencie pokuty, kiedy doświadczamy przebaczającej miłości Boga. Pokoju i miłosierdzia doświadcza Tomasz Apostoł, kiedy jest zaproszony do tego, aby włożyć ręce w rany Jezusa, niejako wejść w nie całym swoim życiem. „Unieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce, podnieś też swoją rękę i włóż w mój bok. I przestań być niedowiarkiem, a bądź wierzącym”. Uwierzmy i oddajmy się w pokorze Bogu, abyśmy i my zostali napełnieni Jego pokojem.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza druga taca jest przeznaczona na utrzymanie Biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

3. Z przykrością informuje, że od wtorku 6 kwietnia 2021 r. mamy zakaz sprawowania Mszy św. w kościele w Braintree. Jest to spowodowane zaistniałą tam sytuacją w Niedziele Zmartwychwstania poprzez nieprzestrzeganie przepisów rządowych i diecezjalnych (brak dezynfekcji rąk, brak dystansu społecznego, blokowanie wejścia, dziecko bawiące się bez nadzoru dorosłego które dotykało powierzchni użytkowych, śpiew, wejście i wyjście tymi samymi drzwiami, zbieranie tacy przez osobę która miała plakietkę mask exempt lecz nie miała maski, niektórzy nie nosili ani maski ani plakietki, brak stewardów oraz rozdawanie na zewnątrz przeze mnie jajeczek z czekolady). Podjęta decyzja Księdza Proboszcza z Parafii Maryi Królowej Pokoju w Braintree trwa aż do odwołania.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close