Posted on

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Mdr 18,6-9) Izraelici oczekują wyzwolenia.

Psalm 33: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.

II czytanie: (Hbr 11,1-2.8-19) Wielkość wiary

Ewangelia: (Łk 12,32-48) Gotowość na przyjście Pana.

           

Każdy, kto ma świadomość, jak wielkie i niewysłowione są Boże dary udzielone nam w Chrystusie, chciałby je jak najlepiej przyjąć i jak najowocniej spożytkować, aby w ten sposób oddać chwałę Bogu i uczynić swoje życie szczęśliwe. Jezus dziś mówi: „Szczęśliwi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy przyjdzie” (Łk 12, 37). Dziwna może się wydawać ta Jezusowa recepta na szczęście. Czuwanie kojarzy się przecież z życiem w napięciu, w ciągłym niepokoju. Ale ta recepta pochodzi od Jezusa, nie jest ludzkim wymysłem. To w pewien sposób egzamin z wiary, która musi być nieustannie poddawana próbom, aby stawała się coraz mocniejszym fundamentem dla gmachu życia, nie tylko własnego. Wiara w obietnice Jezusa oczyszcza niepewność czuwania z pomysłów budowania królestwa tu, na ziemi. Uczy właściwych kryteriów oceny rzeczywistości i działania. Służyć, czyli realizować to, co Bóg mi powierzył, to najlepszy sposób na szczęście.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek w Colchester zapraszam na Mszę św. oraz nabożeństwo fatimskie o godz. 18.30.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msza św. w Ipswich o godz. 9.15, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o pielgrzymowaniu, która ma długą chrześcijańską tradycję;

– o św. Maksymilianie Kolbe, który oddał życie w Auschwitz;

– o bracie Macieju Jabłońskim, pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej, który uratował życie niemowlakowi

– oraz wiele innych artykułów.

5. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.