Ogłoszenia parafialne – 10/10/2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Mdr 7, 7-11) Mądrość to skarb najcenniejszy.
Psalm 90: Nasyć nas, Panie, Twoim miłosierdziem.
II czytanie: (Hbr 4, 12-13) Skuteczność słowa Bożego.
Ewangelia: (Mk 10, 17-30) Rada dobrowolnego ubóstwa.

        Zadajemy wiele pytań. Najczęściej dotyczą spraw bieżących. Dzisiejsza Ewangelia zwraca naszą uwagę na całkiem inne pytanie: „Nauczycielu dobry, co mam robić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Czy nasze zabiegane pokolenie pyta o to, jak żyć, by się zbawić? Czy w ogóle myślimy o życiu wiecznym? W trosce o nasze życie Jezus wskazuje nam, że drogą do wieczności jest wierność przykazaniom Bożym. Czy zachowujemy je? To bardzo ważne, ale Jezus idzie jeszcze dalej. Przestrzega nas przed zniewoleniem rzeczami materialnymi, nieuporządkowanym przywiązaniem do nich. Czy potrafimy zrezygnować z rzeczy tego świata dla największego dobra, jakim jest Bóg?

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy XXI Dzień Papieski, w związku z tym, druga taca przeznaczona jest na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga młodzieży z ubogich rodzin zdobywać wiedzę poprzez możliwość studiowania i uczenia się w szkole.
  2. Od dzisiaj w kościele w Bury St Edmunds odbywać się będzie Msza Święta w każdą niedzielę o godz. 16.45.
  3. W środę 13 października w Colchester o godz. 18.30 zapraszam na Mszę Św. a po niej różaniec fatimski i procesja. Tego dnia nie będzie Mszy Św. w Ipswich.
  4. W październiku zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  5. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę pisać wyraźnie i miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii.
  6. Terminy spotkań:

Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych:
Ipswich – 15 październik po Mszy Św.
Colchester – 17 październik po Mszy Św.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close