Ogłoszenia parafialne – 10/09/2023

10/09/2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

 I czytanie: (Ez 33, 7-9) Obowiązek upominania.
Psalm 95: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.
II czytanie: (Rz 13, 8-10) Miłość jest wypełnieniem Prawa.
Ewangelia: (Mt 18, 15-20) Upomnienie braterskie.

        Jezus zabiega, żeby Jego uczniowie żyli w zgodzie i jedności. To ideał, do którego należy dążyć. Działanie wspólnotowe ma szczególną moc świadectwa i ewangelizacji. Jednak tam, gdzie są bliskie kontakty, łatwiej też o poranienie. Rozłamy i brak przebaczenia we wspólnocie psują Boże plany. Ewangelia pokazuje sposoby dotarcia do odłączonego brata. Gdy wyczerpują się metody przekonywania, pozostaje ciągle sposób o największej sile: miłość. Jeśli brat stał się obcy jak poganin i celnik, dał się uwieść fałszywym poglądom i pożądaniom, to trzeba przemawiać do niego językiem najbardziej podstawowym: troską i szacunkiem. Wiemy, jak Jezus traktował celników i grzeszników. Przypomnijmy sobie Zacheusza, którego Jezus potrafił wypatrzyć na sykomorze. Być uczniem Jezusa to przyjąć, że Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Nadzieja nie pozwala wątpić, że każdy może się zmienić. W sytuacji grzechu człowiek jest przede wszystkim tragiczną ofiarą. My, chrześcijanie, nigdy nie powinniśmy walczyć przeciwko ludziom, ale zawsze o ludzi.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza druga taca jest przeznaczona na Fundacje im Józefa Kard. Glempa, która pomaga studentom finansowo w nauce j. angielskiego.
  2. W środę 13 września w Colchester zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.30, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki.
  4. W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie przyborów szkolnych.
  5. Po wakacjach wznawiamy spotkania szachowe w każdą 4 niedzielę miesiąca, herbatę i kawę po Mszy oraz bibliotekę w Ipswich.
  6. Do 24 września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. (rocznik 2015 i starsze). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Pierwsze spotkanie organizacyjne:

Ipswich – 6 października po Mszy Św.
Colchester – 8 października po Mszy Św.

  1. Do 24 września trwają zapisy do przygotowań do sakramentu bierzmowania (rocznik 2009 i starsi). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Będą przyjmowane tylko te osoby, które praktykują swoją wiarę.
  2. Jest wiele wolnych intencji Mszy Świętej w Ipswich i Bury St. Edmunds. Zapraszam do kontaktu.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close