Posted on

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Pwt 26,4-10)  Wyznanie wiary ludu wybranego

Psalm 91: Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu.

II czytanie: (Rz 10,8-13)  Wyznanie wiary prowadzi do zbawienia

Ewangelia: (Łk 4,1-13) Jezus przebywał w Duchu Świętym na pustyni i był kuszony

Na pustyni diabeł kwestionował, że Jezus jest Synem Bożym, odwodził Go od misji powierzonej Mu przez Ojca. Pokusa to czas decyzji i wyboru, komu chcę oddać swoje serce, komu oddać pokłon. To także znak, że jestem na drodze zbawienia, bo bez walki nie można wejść do królestwa Bożego. Pokusa jeszcze nie jest grzechem, jednak dialog z pokusą jest już wystawianiem Boga na próbę. Wezwanie Ducha Świętego, Obrońcy, jest wejściem w moc pozwalającą odeprzeć kłamstwo i ułudę diabła. Jest ponowieniem zaufania Bogu i umocnieniem przekonania, że mój Bóg jest zwycięzcą.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci na katechezę.

2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy. Będzie wystawiony koszyk na intencje, które będziemy polecać Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy i zapraszamy do cotygodniowego uczestnictwa w tym nabożeństwie.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30 – szczególnie zapraszamy młodzież

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec oraz Anioł Stróż.

6. W Braintree w przyszłą niedzielę 17 marca Msza św. zostaje odwołana z racji koncertu w kościele.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Z tej okazji druga taca będzie przeznaczona na misje.

8. W dniach 29-31 marca tj. piątek, sobota i niedziela, będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzić je będzie Ks. Łukasz Lewandowski. Prosimy aby zaplanować sobie czas aby w pełni uczestniczyć w tych wydarzeniach. 9. Od tego tygodnia w dni powszednie Msze św. o godz. 10.00 będą w języku angielskim.