Ogłoszenia parafialne – 10/01/2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, ROK B

I czytanie: (Iz 55, 1-11) Nowe i wieczne przymierze.
Psalm Iz 12: Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia.
II czytanie: (1 J 5, 1-9) Jezus przyszedł przez wodę, krew i Ducha.
Ewangelia: (Mk 1, 7-11) Chrzest Jezusa.

Pierwszą z ustanowionych przez św. Jana Pawła II różańcowych tajemnic światła, poświęconych działalności publicznej Jezusa, jest tajemnica chrztu Jezusa w Jordanie, po którym została potwierdzona tożsamość Jezusa: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym”. Chrzest jest również znakiem naszej tożsamości – mówi, że należymy do Chrystusa. Data przyjęcia sakramentu chrztu świętego jest jedną z najważniejszych dat naszego życia. Czy znam datę swojego chrztu? Czy żyję jak chrześcijanin? Warto w święto Chrztu Pańskiego zadać sobie pytanie: Czy moja rodzina jest środowiskiem wiary, miejscem, gdzie moja wiara się pogłębia?

1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
3. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem https://www.parafiaipswich.pl/kursprzedmalzenski/