Posted on

I NIEDZIELA ADWENTU

I czytanie: (Iz 2, 1-5) Pokój królestwa Bożego.

Psalm 122: Idźmy z radością na spotkanie Pana.

II czytanie: (Rz 13, 11-14) Zbliża się nasze zbawienie.

Ewangelia: (Mt 24, 37-44) Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa.

            Kościół jak troskliwa matka zaprasza do spojrzenia w górę, do powrotu do źródeł nadziei. Są one zawarte w misterium osoby Jezusa Chrystusa, w tajemnicy Jego śmierci, zmartwychwstania i ostatecznego przyjścia na końcu czasów. W świetle tej tajemnicy spoglądamy na codzienność, odnajdujemy Pana, który nam towarzyszy, i doświadczamy nietrwałości tego, co przysparza nam wielu trosk. Dlatego Kościół daje nam czas Adwentu, który pozwala na nowo oczekiwać na spotkanie z Panem. To czas, aby postawić sobie pytanie, czy moje życie jest ukierunkowane na jedynego Pana. Im bardziej ktoś jest ważny, tym bardziej oczekiwanie mobilizuje do przygotowania się. Wiara niesie więc ze sobą troskę o aktywność jej przeżywania. To oznacza wierność Słowu. Wtedy nie zaskoczy mnie żadna katastrofa. Wiara jest więc stałym oczekiwaniem, które bazuje na pewności, że Bóg jest obecny w mojej codzienności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona na remont i śpiewniki.
  2. Rozpoczeliśmy adwent. Jest to czas przygotowania na przyjście naszego Pana. W tym czasie Msza św. roratnia będzie w Ipswich we wtorki i czwartki o godz. 6.00 rano po niej zjemy wspólne śniadanie (można przynieść ze sobą produkty na śniadanie), natomiast w Colchester w czwartki o godz. 18.30. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
  3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  4. W przyszłą niedzielę 2 taca będzie przeznaczona na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. w Ipswich i Colchester odbędą się Mikołajki.
  6. Od grudnia rozpoczynam wizytę duszpasterską. Z racji, że jestem sam a w tygodniu wieczorem są Msze św. odbywać się będą we wtorek i czwartek od godz. 15:00, natomiast w poniedziałek, środę i piątek w godzinach południowych. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Na łamach „Gościa Niedzielnego” rozpoczyna się adwentowy cykl „Pan jest blisko”.

– Rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena.

– „Gość Niedzielny” wyjaśnia fenomen popularności księdza Dolindo w Polsce, choć ta postać w jego rodzinnych stronach nie jest do końca znana.

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

  1. Od 16 listopada rozpoczęły się regularne spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich. Jeśli znamy osoby, które potrzebują pomocy to zaprośmy ich na te spotkania.

 

 

COLCHESTER

  1. 8 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.
  2. 15 grudnia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 do nabycia po Mszy św.

3. 19 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00.