Posted on

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

I czytanie: (Ap 7, 2-4. 9-14) Wielki tłum zbawionych.

Psalm 24: Oto lud wierny, szukający Boga.

II czytanie: (1 J 3, 1-3) Ujrzymy Boga takim, jaki jest.

Ewangelia: (Mt 5,1-12a) Osiem błogosławieństw.

Według Jezusa człowiek szczęśliwy nie upatruje poczucia bezpieczeństwa w samym sobie, lecz pozwala, aby Bóg był we wszystkim jego źródłem. To ten, który nie ucieka przed smutkiem, lecz pozwala, aby Bóg go pocieszał. To ten, który nie używa przemocy w relacjach, ale zdobywa szacunek i autorytet siłą swojej łagodności, wzorując się na Bogu. To człowiek, który realizację swoich aspiracji, pragnień i marzeń uzgadnia z Bogiem, szukając we wszystkim Jego woli. Osoba szczęśliwa według Ewangelii nie oskarża, nie osądza, nie ocenia jedynie według własnego punktu widzenia, lecz czerpie z własnego doświadczenia Bożego miłosierdzia. Dzięki temu, że ma czas dla Boga, widzi Go w drugim człowieku czystym sercem i spojrzeniem. To osoba, która pierwsza wyciąga rękę do zgody i pojednania, ponieważ nosi w sercu Boży pokój.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Z racji instalowania kamer w kościele w Ipswich od wtorku do czwartku, Msza święta w środę zostaje odwołana.

2. W niedziele 1 i 8 listopada 30 minut przed każdą Mszą świętą zapraszam na Różaniec do granic nieba. Intencje modlitwy:

a) Pokutujemy za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce.

b) Prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty

c) Przepraszamy dzieci nienarodzone, przyjmujemy je do naszych rodzin i prosimy o modlitwę za nas.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 19.00 Msza święta. W sobotę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.15. Msza święta o godz. 18.00

4. Przypominam, że w czasie Mszy Świętej obowiązuje nakaz zakładania maseczki na nos i usta. Osoby, które nie mogą nosić maseczki są zobligowane do noszenia plakietki z tą informacją. Odpowiedzialnym, za Wspólnotę jest ksiądz odprawiający Mszę Św., a kara za niedostosowanie się do wymagań wynosi od £200 do £6,400.

5. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. Z powodu epidemii COVID-19 w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Można uzyskać w dowolne 8 dni listopada, które mogą być od siebie oddzielone. Warunki uzyskania odpustu:

a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną

b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych

c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

d) Być w łasce uświęcającej

e) Przyjąć Komunię Świętą

f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego

Osoby starsze i chore, które nie mogą się udać na cmentarz, mogą uzyskać odpust zupełny za zmarłych, łącząc się duchowo z tymi, którzy modlą się w kościele i na cmentarzu.

Terminarz:

1 listopad godz. 12.00, Ipswich – Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

7 listopad godz. 14.00, Ipswich – PROCESJA NA CMENTARZU – Stary cmentarz, spotykamy się przy grobie Ks. Stanisława Stasza

8 listopad godz. 17.30, Braintree – PROCESJA NA CMENTARZU – 154 Church Ln, Braintree CM7 5SA

14 listopad godz. 15.30, Bury St Edmunds – MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE

15 listopad godz. 15.00, Colchester – PROCESJA NA CMENTARZU – Mersea Road, CO2 8RU