Ogłoszenia parafialne – 1/10/2023

1/10/2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Ez 18, 25-28) Bóg nie chce śmierci grzesznika.
Psalm 25: Wspomnij, o Panie, na swe miłosierdzie.
II czytanie: (Flp 2, 1-11) Jezus Chrystus wzorem pokory.
Ewangelia: (Mt 21, 28-32) Grzesznicy uwierzyli Janowi.

        Zdarza się, że czując w sercu bunt wobec tego, co nas spotkało, mamy ochotę powiedzieć Bogu: „Nie! To niesprawiedliwe!”. Dwaj bracia: posłuszny, ale tylko w słowach, oraz buntownik to obraz nas samych. Nasze życie jest jak ciężka praca w winnicy, o której wykonanie prosi synów Ojciec. Którym synem jesteśmy, kiedy rozmawiamy z Bogiem na modlitwie? Ta przypowieść jest pytaniem o naszą relację z Bogiem. Znamy wolę naszego Ojca – szczęście wieczne – na które już tu, na ziemi, pracujemy, jako synowie w winnicy. Jednak tak ciężko jest nam ją dostrzec i zaakceptować, zwłaszcza kiedy jest nam źle. Bóg dobrze o tym wie, dlatego za przykład daje nam buntowniczego syna, który nie boi się Ojcu powiedzieć „nie”. Jest szczery, ale ta szczerość wypływa stąd, że czuje się przez Ojca prawdziwie kochany. To miłość sprawia, że się opamiętuje.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W październiku zapraszam na wspólny różaniec:

a) w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą Św.
b) sobota po Mszy Św. (w I sobotę miesiąca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św.)
c) niedziela
          – Ipswich po Mszy Św.
          – Colchester i Bury St. Edmunds 25 minut przed Mszą Św.

 1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, a o godz. 19.00 Msza Święta w j. angielskim w Ipswich.
 3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
  Po Mszy świętej w Ipswich odbędzie się spotkanie dla ministrantów.
 4. W sobotę 7 października w Ipswich po Mszy Św. odbędzie się spotkanie wspólnoty Róż Różańcowych.
 5. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii Świętej:

Ipswich – 6 października po Mszy Św.
Colchester – 8 października po Mszy Św.

 1. Pierwsze spotkanie dla osób, które będą się przygotowywać do sakramentu bierzmowania:

Ipswich – 7 październik po Mszy Św.
Colchester oraz Bury St. Edmunds – 15 październik po Mszy Św.

 1. W tygodniu jest wiele wolnych intencji. Aby zamówić intencje Mszy Św. zapraszam do kontaktu.
 2. W sobotę 14 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Szczegóły znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii. Zbiórka w wiosce przy kościele katolickim o godz. 11.45 (NR22 6BY)

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close