I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Rdz 2,7-9;3,1-7) Stworzenie i grzech pierwszych ludzi.

Psalm 51: Zmiłuj się, Panie, bo jesteśmy grzeszni.

II czytanie: (Rz 5,12-19) Przestępstwo sprowadziło śmierć, ale obficiej spłynęła łaska.

Ewangelia: (Mt 4,1-11) Jezus przez czterdzieści dni pości i jest kuszony.

Po chrzcie w Jordanie, gdzie Jezus usłyszał, że jest umiłowanym synem Ojca, Duch wyprowadził Go na pustynię. Tam Jezus pościł czterdzieści dni i był kuszony przez Złego. Pokusy dotyczyły tożsamości Jezusa. Szatan trzy razy powtarzał: „Jeśli jesteś Synem Bożym…”. I właśnie opierając się na tożsamości, czyli świadomości miłości Ojca ku sobie, Jezus pokonał pokusy. Jezus uczy nas, że im bardziej poznajemy, kim jesteśmy w oczach Boga, tym bardziej stajemy się wolni i zło przestaje być atrakcyjne.

1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca, dlatego druga taca jest przeznaczona na remont plebanii i śpiewniki.
  2. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. , następnie spotkanie dla ministrantów.
  4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę Ad gentes, dlatego druga taca będzie przeznaczona na Dzieła pomocy misjonarzom.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki po Mszy św. o godz. 19.00

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali będą śpiewane w Ipswich i Colchester 20 minut przed Mszą świętą w niedziele.

1. 8. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  2. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o islamizacji Francji,

– o jezuicie, który przeszedł pełny trening w programie Apollo, przygotowującym do lotu na Księżyc,

– o Pasji Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W BRAINTREE

15 marca tj. niedziela, z racji koncertu w kościele, Msza św. zostaje odwołana.

GRUPA WSPARCIA

Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.