Ogłoszenia duszpasterskie – 30/05/2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – UROCZYSTOŚĆ, ROK B
 
I czytanie: (Pwt 4, 32-34. 39-40) Bóg jest jeden.
Psalm 33: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.
II czytanie: (Rz 8, 14-17) Otrzymaliśmy ducha przybrania za synów.
Ewangelia: (Mt 28, 16-20) Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
     Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje. Błogosławiony Stefan Wyszyński często mówił, że nasze życie wspólnotowe, społeczne powinno być odbiciem życia wewnętrznego Trójcy Przenajświętszej. Wypełnione miłością, więzią, jednością i pokojem.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza Święta.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku nie będzie procesji.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close