Ogłoszenia duszpasterskie – 30/05/2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – UROCZYSTOŚĆ, ROK B

I czytanie: (Pwt 4, 32-34. 39-40) Bóg jest jeden.
Psalm 33: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.
II czytanie: (Rz 8, 14-17) Otrzymaliśmy ducha przybrania za synów.
Ewangelia: (Mt 28, 16-20) Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
     Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje. Błogosławiony Stefan Wyszyński często mówił, że nasze życie wspólnotowe, społeczne powinno być odbiciem życia wewnętrznego Trójcy Przenajświętszej. Wypełnione miłością, więzią, jednością i pokojem.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza Święta.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku nie będzie procesji.