Posted on

XXX NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Wj 22, 20-26) Bóg słyszy skargę pokrzywdzonych.

Psalm 18: Miłuję Ciebie, Panie, mocy moja.

II czytanie: (1 Tes 1, 5c-10) Służyć Bogu żywemu i oczekiwać Jego Syna.

Ewangelia: (Mt 22, 34-40) Największe przykazanie.

 

„Będziesz miłował” – bardziej niż nakaz czy przykazanie jest to pragnienie Boga względem nas i Jego obietnica. Jeśli pozwolimy Bogu, aby nas kształtował, On mocą swojego Ducha uzdolni całą naszą osobę do kochania w sposób harmonijny i integralny. Wówczas będziemy kochać Go całym umysłem przez poznawanie prawdy. Całym naszym sercem przez budowanie dojrzałych więzi i relacji. Całą naszą duszą przez podejmowanie ewangelicznych decyzji i czystość intencji w działaniach. Coraz bardziej harmonizując nasze wnętrze, będziemy zdolni do miłowania naszych bliźnich jak samych siebie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. 1. W środę przed Mszą świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać intencje, które w czasie nowenny będziemy polecać przez ręce Naszej Matki.
  2. Zapraszam na wspólna modlitwę różańcową 20 minut przed każdą Mszą św. W sobotę 31 października będziemy łączyli się w modlitwie z Sanktuarium w Walsingham jak również ze wszystkimi, którzy tego dnia będą się modlić o ustanie pandemii COVID-19, pokój na świecie oraz nawrócenie narodów za wstawiennictwem Matki Najświętszej.
  3. Przypominam, że w czasie Mszy Świętej obowiązuje nakaz zakładania maseczki na nos i usta. Osoby, które nie mogą nosić maseczki są zobligowane do noszenia plakietki z informacją. Odpowiedzialnym, za Wspólnotę jest ksiądz odprawiający Mszę Św., a kara za niedostosowanie się do wymagań wynosi od £200 do £6,400.
  4. Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia koperty, w których się znajduje kartka, na której wpisujemy zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wypominek. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii.

Terminarz:

1 listopad godz. 12.00, Ipswich – Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

7 listopad godz. 14.00, Ipswich – PROCESJA NA CMENTARZU – Stary cmentarz, spotykamy się przy grobie Ks. Stanisława Stasza

8 listopad godz. 17.30, Braintree – PROCESJA NA CMENTARZU – 154 Church Ln, Braintree CM7 5SA

14 listopad godz. 15.30, Bury St Edmunds – MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE

15 listopad godz. 15.00, Colchester – PROCESJA NA CMENTARZU – Mersea Road, CO2 8RU