Ogłoszenia duszpasterskie – 18/04/2021

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B
 
I czytanie: (Dz 3, 13-15. 17-19) Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa.
Psalm 4: Wznieś ponad nami światłość Twoją, Panie.
II czytanie: (1 J 2, 1-5a) Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy.
Ewangelia: (Łk 24, 35-48) Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma.
 
Przedziwne. Uczniowie wpadają w popłoch, gdy Jezus staje pośród nich, bo się im wydaje, że widzą ducha. Jezus, by ich uspokoić, pokazuje swoje ręce i nogi, a następnie spożywa z nimi pieczoną rybę. W tych czynach przekazuje prawdę, że wszystko, co mówił do nich wcześniej, wypełniło się przez Jego śmierć i zmartwychwstanie. I ta prawda staje się najważniejszym aspektem świadectwa uczniów. Mają iść do świata i głosić, że Chrystus został ukrzyżowany i zmartwychwstał. To ma być także nasze świadectwo. Prawda o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa jest treścią chrześcijańskiego życia. Chrystus obecny w historii świata, w historii naszego życia to nie mit. Chrystus jest realny.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close