V NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 58,7-10) Światło dobrych uczynków.

Psalm 112: Wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych.

II czytanie: (1 Kor 2,1-5) Nauczanie świętego Pawła.

Ewangelia: (Mt 5,13-16) Wy jesteście światłem świata.

Tylko przy Jezusie możemy odkryć naszą najgłębszą tożsamość. On mówi „wy jesteście”, a nie „staniecie się, jeśli…”. To znaczy, że w nasze duchowe DNA jest wpisany dar rozwijania naszego człowieczeństwa wspieranego łaską. Dar ten jest w nas obecny już od chrztu świętego, wystarczy go przyjąć i pielęgnować. Być solą ziemi to być osobą żyjącą ze smakiem, sensem, spełnieniem, z pasją. Być światłem to kochać i być kochanym, bo miłość rozświetla, oświeca, emanuje ciepłem. Żyjąc sensem i miłością, wnosimy je w życie innych. Wtedy mogą chwalić Ojca w niebie, bo rozpoznają w nas Jego synów, Jego córki.

1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w środę i piątek.
  2. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na śpiewniki.
  3. W przyszłą niedzielę Fr Peter (Proboszcz tego kościoła) będzie obchodził 50- tą rocznicę urodzin. Każdy z nas został zaproszony po Mszy św. do Parish Hall na ciastko, herbatę i kawę. Zachęcam do upieczenia ciasta.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Czy Jan Paweł II dołączy do elitarnego grona 36 Doktorów Kościoła?,

– Msze Święte gregoriańskie, zamawiane w intencji zmarłych, mają im pomóc w osiągnięciu nieba, jak zresztą każda za nich modlitwa,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W COLCHESTER

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.