Ogłoszenia parafialne 7.10.2018 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Rdz 2,18-24) Stworzenie niewiasty

Psalm: Ps 128 – Refren: Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi.

II czytanie: (Hbr 2,9-11) Chrystus, który uświęca, jak i ludzie, którzy mają być uświęceni, z jednego są wszyscy

Ewangelia: (Mk 10,2-16) Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela

Szukając w języku wiary odpowiedniego pojęcia mogącego wyrazić tajemnicę wierności i nierozerwalności małżeństwa, można sięgnąć do słowa „przymierze”. Kojarzy się ono bowiem z nierozerwalną więzią Boga z ludem. Boga, który pomimo słabości swego narodu nigdy nie zrywa przymierza, nie cofa raz danego słowa. Nauka Chrystusa o małżeństwie opiera się na wierze w człowieka i wierze w ludzką miłość. Skoro Bóg czyni człowieka partnerem przymierza, to czyż ludzie, których łączy miłość i pragną dobra dla siebie, nie są w stanie zbudować głębokiej i trwałej relacji? Przymierze jest więzią niezniszczalnej miłości, a jej gwarantem jest Bóg. W niej ma udział również przymierze zawierane między małżonkami, które Kościół, mocą Chrystusa, podnosi do godności sakramentu.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

  1. Najbliższe spotkanie dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii św. odbędzie się:

– w Ipswich w piątek 12 października o godz. 18.00 w kościele

– w Colchester po Mszy św. w niedzielę 14 października.

  1. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 18.40. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. 13 października w Colchester odbędzie się nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św., jedynie różaniec i procesja.
  3. 13 października odbędzie się pielgrzymka do Walsingham. Szczegółowy plan znajduje się w poprzednim biuletynie.
  4. Z racji roku św. Stanisława Kostki odbywa się konkurs plastyczny. Prace można przynosić do zakrystii. Konkurs trwa do piątku 26 października. W niedziele 28 października zostaną wystawione i ogłoszone wyniki. Dla zwycięzców czekają nagrody.
  5. Na końcu kościoła wystawione są kartki przeznaczone na wypominki. Wypełnione przynosimy do zakrystii.
  6. W niedzielę 21 października w Braintree z racji koncertu w kościele, Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.