Ogłoszenia parafialne – 5.05.2019 roku

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

I czytanie: (Dz 5,27b-32.40b-41)  Cierpienie dla imienia Jezusa

Psalm 30: Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś.

II czytanie: (Ap 5,11-14)  Chwała Baranka

Ewangelia: (J 21,1-19) Trzecie zjawienie się Zmartwychwstałego Apostołom

Pytanie Jezusa: „Dzieci! Nie macie nic do jedzenia?” (J 21, 5), zasmuciło uczniów. Nie mieli czym Go ugościć, bo nic nie złowili. Po raz kolejny doświadczają, że bez Jezusa niczego nie mogą. Choć zaangażowani w trud połowu nie rozpoznają głosu Mistrza, to jednak wiara podpowiada im, aby okazać Mu posłuszeństwo. Wtedy doświadczają znaku mocy Syna Bożego. Oto Zmartwychwstały objawia się swoim uczniom w ich codziennym życiu i pracy. Jednak to dopiero miłość Go rozpoznaje. Najpierw w sercu Jana Apostoła, potem w doświadczeniu miłosierdzia przez tego, który się Go zaparł. Jezus i mnie nie rozlicza, a jedynie pyta o miłość. Miłosierdzie jest spotkaniem z Bogiem, które uczy pokory, abym już nie polegał wyłącznie na sobie, lecz dawał się prowadzić Duchowi Świętemu.

1. W maju zapraszamy na  nabożeństwa majowe. Litanie do Matki Bożej będziemy śpiewać 10 minut przed Mszą św. wieczorną.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 katecheza dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do pozostania.

3. Jutro organizujemy piknik parafialny w Ipswich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się do parku. Prosimy zabrać ze sobą gry, zabawy oraz jedzenie.

4. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Dobrego Pasterza. 2 taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

6. 11 maja organizowana jest zabawa majowa. Odbywać się będzie w Martlesham Community Hall. Bilety do nabycia w cenie dorośli – £10 oraz dzieci – £1. Zapisy u Piotra Dziobały oraz pod nr tel. 07590323585.

7. W tym roku w naszej parafii I Komunia Św. odbędzie się w Ipswich 12 maja o godz. 13.15, natomiast w Colchester 2 czerwca o godz. 14.00.

Rocznica I Komunii św. w Ipswich odbędzie się 19 maja o godz. 13.00, a w Colchester 9 czerwca o godz. 14.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

O patriotyzmie, Ogień nad Sekwaną, Niezniszczona dusza, Kto może głosić w Kościele, Tajna misja.

9. 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Walsingham (jest to angielska Jasna Góra). O godz. 12.00 Msza św. następnie piknik i o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.