Ogłoszenia parafialne – 4.11.2018 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Pwt 6,2-6) Będziesz miłował Boga z całego serca

Psalm: Ps 18 – Refren: Miłuję Ciebie, Panie, mocy moja.

II czytanie: (Hbr 7,23-28) Nieprzemijające kapłaństwo

Ewangelia: (Mk 12,28b-34) Największe przykazanie

Jezus nie bał się stawiać swoim słuchaczom wysokich wymagań. Nie inaczej czyni z nami, zobowiązując nas do miłości, którą nazywa pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Kochać Boga całym sercem, a bliźniego jak siebie samego może się wydawać oczekiwaniem zbyt trudnym do spełnienia. Gdyby tak Chrystus polecił miłować trochę bardziej, nieco lepiej, odrobinę prawdziwiej… Lecz On chce miłości całym sercem. Czy to w ogóle możliwe? Tak, ponieważ Jezus daje nam Ducha Świętego, bez którego nowe prawo Ewangelii rzeczywiście byłoby niemożliwe do wypełnienia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w sobotę świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 1. Listopad jest miesiącem ku pamięci wszystkich zmarłych. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, W Colchester i Braintree po Mszy św. niedzielnej.
 2. W niedzielę 11 listopada przed Mszą św. zostanie uroczyście odśpiewany hymn narodowy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo zapraszamy na Mszę św. a po niej na herbatkę, kawkę i ciasto do salki obok kościoła. Oczywiście jeśli znajdą się chętne osoby, które mógłby upiec swoje najlepsze ciasta zapraszamy do pomocy. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Procesja na cmentarzu w Braintree (London Rd, CM7 2LN) dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:30; w Colchester (Mersea Rd. CO2 8RU) w niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 14:00.
 4. 10 listopada w sobotę o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Koszt od pary to 30 funtów.
 5. 24 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa w sali przy kościele w Ipswich. Bilety dla dorosłych w cenie 10 £, dzieci za darmo do nabycia po Mszy świętej. Bardzo proszę o zgłoszenie się kilku osób do Adama aby przygotować salę.
 6. Zapraszamy na Mikołajki które odbędą się po Mszy św. 9 grudnia. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Teresy Filipek lub Magdy Wojtan, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dzieci. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 25 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 6£.
 7. Od 1 grudnia AD 2018 zmieniamy lokalizację naszej Parafii. Bp Alan Hopes poprosił, abyśmy przejęli piecze nad budynkiem jak również nad parafią angielską. W połowie listopada z Polski przyjedzie do pomocy Ks. Michał Łukaszczyk. W związku z tym, że budynek kościoła St. James jest mniejszy niż St. Mary’s od 1 grudnia Msze św. niedzielne będą odprawiane w soboty o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 11.00 oraz 19.00.
 8. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
 9. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
 10. Być w stanie łaski uświęcającej.
 11. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 12. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
 13. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
 14. W zakrystii są do nabycia formularze Gift aid. Bardzo proszę, aby osoby, które zdeklarowały się i wzięły formularz proszone są o zwrot wypełnionej formy.

 

FILIA W COLCHESTER:

11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. akademia jubileuszowa w sali obok kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości. Przewidziana jest nietypowa loteria oraz okolicznościowy upominek dla każdego.

17 listopada odbędzie się zabawa ,,Andrzejkowa”  w sali przy kościele w godz. 18-23. Cardinall Bourne Hall . 51 Priory Street. CO1 2QB. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła w cenie £12 od osoby dorosłej. W dniu zabawy cena biletu przy wejściu  £15. Dzieci wstęp wolny, ale prosimy podać liczbę dzieci przy zakupie biletu w celu organizacyjnym.  Trunki I przekąski we własnym zakresie.  Jak co roku serdecznie zapraszamy oraz życzymy udanej zabawy. W trakcie zabawy loteria fantowa. Szczegóły na FB Polska Parafia w Colchester.

2 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.