Ogłoszenia parafialne 3.02.2019 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Jr 1,4-5.17-19) Powołanie proroka

Psalm 71: Będę wysławiał pomoc Twoją, Panie.

II czytanie: (1 Kor 12,31-13,13) Hymn o miłości

Ewangelia: (Łk 4,21-30) Jezus odrzucony w Nazarecie

Myśl, że nie postąpiłbym tak jak mieszkańcy Nazaretu, jest złudna. Mieć obok siebie Chrystusa i nie rozpoznać przychodzącego Boga to historia, która do dziś powtarza się w naszych świątyniach. Wiara może stać się niestety przyzwyczajeniem. Wszystko wtedy powszednieje, a Bóg staje się coraz bardziej daleki. Mimo cotygodniowej obecności na Eucharystii, gdzie jest tak blisko, trudno rozpoznać Jego obecność, uwierzyć w moc Jego miłości. Bo Bóg może nawet przeszkadzać moim osobistym planom. Przebudzeniem może stać się doświadczenie niezrozumienia czy nawet odrzucenia ze strony bliskich. Moje doświadczenie odrzuconej miłości pozwala zmienić moje odniesienie do Boga.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.

2. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. Dzisiaj Po Mszy św. w Braintree odbędzie się spotkanie opłatkowe w sali obok kościoła.

4. Zbliża się dzień zakochanych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, narzeczonych, wszystkich czujących się młodo na film o miłości, wierze i zaufaniu. Prezentacja filmu odbędzie się w sobotę 9 lutego o godz. 15.30 w Kościele. Można zabrać ze sobą dzieci, ponieważ będzie zapewniona opieka nad nimi na czas trwania filmu w Parish Hall.

5. W przyszłą niedziele katecheza dla dzieci po Mszy o 11.30. Serdecznie zapraszamy.