Ogłoszenia parafialne – 29.12.2019 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

I czytanie: (Syr 3, 2-6. 12-14) Kto jest posłuszny Bogu, czci swoich rodziców.

Psalm 128: Szczęśliwy człowiek, który służy Panu.

II czytanie: (Kol 3, 12-21) Chrześcijańskie zasady życia domowego.

Ewangelia: (Mt 2, 13-15. 19-23) Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu.

Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, odkrywamy podstawową zasadę życia – wzajemną miłość. Miłość jest istotą życia Rodziny z Nazaretu, w której centrum stoi Syn Boży Wcielony. W tej szkole życia pragniemy uczyć się budować jedność i szczęście naszych rodzin. Dziś szczególnie chcemy patrzeć na św. Józefa. Jego troska o rodzinę może nas budować. Święty Józef przede wszystkim słuchał głosu Boga i zawierzył Jego prorokom. Rozumiał, jak wielkie wartości niesie w sobie tradycja, co potwierdziło spełnienie się proroctw w jego życiu. Myślał tylko o Dziecięciu i Jego Matce. Historia życia Józefa i całej Świętej Rodziny uczy, że w życiu nie ma przypadków. W przeciwnościach mamy czynić to, co jest w zasięgu naszych możliwości, ale przede wszystkim zdać się na Boga. Posłuszeństwo jest najlepszą odpowiedzią na łaskę Bożą.

1. We wtorek 31 grudnia zapraszam na Mszę św. dziękczynną za miniony rok o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
  2. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św., po niej spotkanie dla ministrantów.
  3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00.
  4. W niedzielę 12 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe. Zachęcamy do upieczenia ciasta lub przyniesienia coś na stół.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Jest wiele wolnych intencji Mszy św. w Ipswich i Braintree.

FILIA W COLCHESTER

18 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Zapisy przy wyjściu z kościoła.